Sprawdź nieznane trasy w Karkonoszach na Przesieka Enduro MTB Series

Sprawdź nieznane trasy w Karkonoszach na Przesieka Enduro MTB Series
fot. Grzegorz Miedziński Już za tydzień fani kolarskiego enduro zmierzą się z ciekawymi i zaskakującymi ścieżkami w Gminie Podgórzyn podczas pierwszych w Polsce zawodów w formacie on sight. Zapisy jeszcze trwają na www.enduro-mtb.eu.
istotne.pl zawody, rower, mtb, grzegorz miedziński, enduro

Wielkimi krokami zbliżają się zawody Przesieka Enduro MTB. Rywalizacja odbędzie się na 4 odcinkach specjalnych (OS). – Dwa z nich będą dłuższe, kondycyjne i z dużą różnorodnością nawierzchni. Dwa kolejne krótsze, szybsze z odcinkami, na których z pewnością poczujecie flow. O trasie więcej już nie napiszemy, gdyż formuła zawodów to wyklucza. Po prostu ma być on sight, a trasy w Karkonoszach idealnie się do tego nadają – mówi jeden z organizatorów imprezy Łukasz Putz.

Pomiar czasu zapewniać będzie firma DataSport, a każdy z uczestników wyposażony będzie w elektroniczny chip, wydawany po odprawie technicznej w sobotę. Dzięki niemu wyniki każdego z OSów będzie można śledzić w internecie, a zawodnicy, którzy podadzą w formularzu rejestracyjnym numer telefonu komórkowego, otrzymają swój rezultat SMS-em. Każdy z uczestników wybiera również grupę startową (po 20 osób), które będą ruszać w danym przedziale czasowym na kolejnych Osach.

Po zaciętej rywalizacji przyjdzie czas na dekorację zwycięzców oraz losowanie nagród wśród wszystkich uczestników (na podstawie nr startowych). W puli znajdą się m.in. aparaty i kamery BenQ, odzież i ochraniacze Endura, okulary Julbo, plecaki Deuter, latarki i powerbanki Varta itp. Potem czeka na wszystkich grill i uzupełnianie płynów, a dla twardzieli kąpiel w Wodospadzie Podgórnej.

Harmonogram:

 • piątek 26.06.2015
  • 16:00–22:00 – rejestracja i odbiór nrów startowych
 • sobota 27.06.2015
  • 8:00–9:30 – wydawanie nr startowych
  • 9:30 – odprawa techniczna, wydawanie chipów pomiaru czasu (grupami startowymi)
  • 10:00 – wyjazd I grupy startowej
  • ok. 18:00 – dekoracja zwycięzców
  • ok. 19:00 – grill – dla każdego z uczestników darmowa porcja z napojem
 • niedziela 28.06.2015
  • testy sprzętu, wyjazd w Karkonosze, dla chętnych szkolenie.

Biuro zawodów mieścić się będzie w ośrodku Kaliniec (Przesieka 58-562, ul. Droga Liczyrzepy 1).

UWAGA!!! Niższa opłata startowa w wysokości 60 zł TYLKO do poniedziałku 22 czerwca. Od wtorku (23.06.) 80 zł. Nie będzie możliwości zapisania się w dniu zawodów (27.06.).

Partnerem imprezy jest Nadleśnictwo Śnieżka.

Grzegorz Miedziński/ii