Kino w Kowarach

Kino w Kowarach
fot. freeimages.com (januszek) Otwarcie kina już w ten piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach.
istotne.pl kino, kowary

Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz realizatorzy projektu „Kino za Rogiem” zapraszają na otwarcie kina w Kowarach, które będzie mieć miejsce w piątek 28 listopada w kowarskim MOK-u (ul. Szkolna 2). Początek o 12:00.

Twórcy przedsięwzięcia o projekcie „Kino za Rogiem”:

Wierzymy w magię kina – tego szczególnego doświadczenia polegającego na oglądaniu filmu w ciemnej sali kinowej, w gronie innych ludzi. Cieszy nas technologiczna rewolucja w kinematografii, podziwiamy nowoczesne kina i współczesne standardy wyświetlania filmów. Z drugiej jednak strony dostrzegamy, że dzisiejsze kino stało się rozrywką przede wszystkim wielkomiejską, że nie dociera do ogromnej rzeszy kinomanów.

Tak być nie musi.

Ideą projektu Kino za Rogiem jest stworzenie nowej filozofii kina odwołującego się do tęsknoty za kameralną wspólnotą, do pomysłu na kino dla przyjaciół. Naszym zamiarem jest zbudowanie sieci małych kin, tanich w obsłudze i utrzymaniu, ale takich, które zachowują najważniejsze zalety współczesnych kin sieciowych, w szczególności cyfrową jakość obrazu i dźwięku. Kina za Rogiem to przede wszystkim sale multimedialne adaptowane do funkcji małego kina, tworzone w ramach istniejącej infrastruktury publicznej i prywatnej w domach kultury, bibliotekach, szkołach, ośrodkach edukacyjnych i sportowych, remizach strażackich, sanatoriach, klubach czy kawiarniach.

Szczegóły na stronie projektu.

UM Kowary/ii