Skok w Blok 2015: Pociąg do kultury

Skok w Blok 2015: Pociąg do kultury
fot. freeimages.com/Ekaterina Boym-Medler Skok w Blok to: dobra zabawa, miło spędzony czas, świetne wakacje, rewelacyjne warsztaty, znakomici animatorzy i aktorzy, fantastyczne wspomnienia.
istotne.pl wakacje, warsztaty, plac zabaw, kultura

Ten projekt realizowany jest na podwórkach dużych skupisk mieszkaniowych na terenie całej Jeleniej Góry. Prócz pracy warsztatowej w każdym miejscu zaplanowanych jest wiele niespodzianek, które mają rozwijać wyobraźnię oraz powodować wzrost zainteresowania określonymi dziedzinami sztuki.

Prezentacje zmieniają swoje miejsce codziennie, przestawiając swój magiczny namiot cyrkowy, w którym odbywać się będą wszystkie działania. Daje to możliwość dotarcia do siedmiu dzielnic naszego miasta, takich jak: Cieplice, Zabobrze i Centrum. Działania animacyjne, podzielone według harmonogramu, przeplatają elementy zabawy, relaksu, wypoczynku fizycznego uczestników z działaniami edukacyjnymi, pracą indywidualną i tworzeniem podwórkowego świata teatru. Dwudniowy projekt staje się świętem danego podwórka z możliwością indywidualnej i grupowej pracy z wykwalifikowaną kadrą instruktorską. Podstawowymi działaniami są realizacje teatralne.

JCK zaprasza przez siedem dni od 12:30 do 18:30:

  • 3 sierpnia – plac zabaw ul. E. Dembowskiego, Sobieszów
  • 4 sierpnia – plac zabaw ul. Wita Stwosza 26, osiedle Orle, Cieplice
  • 5 sierpnia – park przy stawie ul. Głowackiego
  • 6 sierpnia – plac zabaw ul. Okrzei
  • 7 sierpnia – plac zabaw ul. Noskowskiego 7, Zabobrze
  • 8 sierpnia – plac zabaw ul. Trzcińskiego przy ODK, Zabobrze
  • 9 sierpnia – plac zabaw ul. Wiłkomirskiego 7, Zabobrze III.

Organizatorzy: Jeleniogórskie Centrum Kultury, Teatr Odnaleziony.

Projekt jest finansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień w Jeleniej Górze.

www.jck.pl