Kolarskie zmagania w ramach „Przesieka Enduro MTB Series”

Kolarskie zmagania w ramach „Przesieka Enduro MTB Series”
fot. Grzegorz Miedziński Doczekaliśmy się pierwszych w Polsce zawodów Enduro MTB w formacie „on sight”. Impreza odbędzie się w gminie Podgórzyn w ostatni weekend czerwca. Uruchomiona została oficjalna strona zawodów www.enduro-mtb.eu.
istotne.pl zawody, wyścig, mtb, kolarstwo

Dynamika rozwoju tej odmiany kolarstwa górskiego jest naprawdę imponująca. Nowe rozwiązana techniczne w rowerach, kolekcje odzieży, kasków i innych akcesoriów. Duże zapotrzebowanie jest oczywiście również na zawody, jednakże nie ma ich jeszcze zbyt wiele w naszym kraju. Ponadto nikt jeszcze nie zorganizował imprezy w formacie on sight, czyli rywalizacji bez wcześniejszej znajomości trasy.

Pionierami będzie ekipa Grzegorza Miedzińskiego, która od wielu lat organizuje imprezy cross-country (m.in. akademickie mistrzostwa Polski i świata czy serię miejskich sprintów „Eliminator MTB”). Impreza, o której mowa, czyli „Przesieka Enduro MTB Series”, odbędzie się w dniach 26-28 czerwca w Przesiece koło Jeleniej Góry. Tamtejsze górskie ścieżki, pełne kamieni i śliskich korzeni są wręcz idealnym miejscem na zawody w kolarskim enduro.

Jazda on sight z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń i adrenaliny. Warto będzie walczyć o każdą sekundę na trasie, gdyż organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu z fotokomórką na starcie i mecie pracującą z dokładnością do 0,01 sekundy. Tuż po zjawieniu się na finiszu danego OS uczestnik będzie mógł sprawdzić swój wynik w internecie.

Ponadto nie będziecie narzekać na kolejki na starcie OS-ów, gdyż każdemu z zawodników zostanie przydzielony przedział czasowy, w którym będzie musiał ruszyć na dany odcinek specjalny. Przy rejestracji on-line będzie możliwość wyboru grupy startowej (po 20 osób). W temacie klasyfikacji raczej standardowe zapisy, czyli klasyfikacja open kobiet, open mężczyzn, masters mężczyzn (powyżej 40 lat) oraz hardtail (dla zawodników rywalizujących na rowerach ze sztywną ramą, bez amortyzatora). Dochodzi do tego klasyfikacja drużynowa, o której decydować będzie suma czasów pokonania wszystkich OS, uzyskana przez 3 najwyżej sklasyfikowanych zawodników danej drużyny (bez względu na kategorię i płeć).

Warto także wspomnieć o puli nagród, w której znajdą się m.in. aparaty i kamery BenQ, odzież, kaski i ochraniacze Endura, okulary Julbo, plecaki Deuter, latarki i powerbanki Varta itp. Szykuje się zatem całkiem fajna impreza... Jak się spiszą organizatorzy, dowiemy się już 27 czerwca w Przesiece.

Więcej informacji na stronach www.enduro-mtb.eu i facebookowym profilu zawodów.

Grzegorz Miedziński