Muzyczne podróże Michała Bajora

Muzyczne podróże Michała Bajora
fot. Ala Siedlok/Wikimedia Commons Znany wokalista wystąpi w ten piątek w Jeleniogórskim Centrum Kultury.
istotne.pl koncert, kultura, michał bajor

Po dwóch latach koncertowania z recitalem piosenek francuskich z albumu „Od Piaf do Garou” Michał Bajor rozpoczyna nową koncertową i fonograficzną przygodę. Nagrał swoją 18 płytę pt. „Moje podróże”.

13 (to szczęśliwa dla artysty liczba) autorskich tekstów napisał specjalnie dla niego mistrz Wojciech Młynarski. Muzykę skomponowali tak uznani twórcy jak Włodzimierz Korcz, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Jerzy Derfel i Wojciech Borkowski, a także świetni muzycy grający w zespole Michała: Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński, Tomasz Krezymon i Marcin Olak.

Piosenki opowiadają o latach dzieciństwa w Opolu, debiucie w Warszawie, podróżach po świecie, a nawet o charakterystyce Bliźniąt – znaku zodiaku, spod którego jest Michał.

Utwory są, jak zawsze u Michała Bajora, bardzo różnorodne: od nostalgicznych i dramatycznych po zabawne, a nawet żartobliwe. I jedno je mocno łączy – są niezwykle osobiste. Piękne, mądre teksty Wojciecha Młynarskiego są bardzo wyraziste i porywające. I to zarówno te poważne, jak i te pogodne. A kompozycje tak znakomitych muzyków dopełniają całości tego nowego artystycznego wyzwania artysty.

Tradycyjnie, po nagraniu kolejnego krążka, Michał Bajor rozpoczyna trasę koncertową, na której znalazła się Jelenia Góra. Na koncercie znajdzie się również kilka piosenek z jego starszego repertuaru, m.in. „Ogrzej mnie”, „Błędny rycerz”, „Początek drogi” czy „Moja miłość największa”. Wszystkie autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Oczywiście, pomysł na kolejny, 19 album już jest...

Bilety (60 zł) do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00-18:00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

JCK/ii