Ukradli telefon komórkowy, zostali zatrzymani przez... patrol rowerowy

Ukradli telefon komórkowy, zostali zatrzymani przez... patrol rowerowy
fot. fcl1971/freeimages.com Policjanci z patrolu rowerowego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli telefon komórkowy. Sprawcy najpierw poprosili kobietę o papierosa, a następnie o komórkę, gdyż jeden z nich rzekomo chciał zadzwonić. Kiedy pokrzywdzona mu go dała, obaj uciekli.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Do zdarzenia doszło 18 września około godziny 17:10 w Jeleniej Górze. Mężczyźni (19- i 24-latek) podeszli do kobiety i poprosili ją o papierosa. Potem jeden z nich zapytał, czy pokrzywdzona pożyczy mu na chwilę telefon komórkowy. Twierdził, że musi gdzieś zadzwonić. Kiedy kobieta dała mu komórkę, obaj podejrzani natychmiast uciekli.

Pokrzywdzona powiadomiła policję. W pobliżu miejsca zdarzenia służbę pełnili policjanci z patrolu rowerowego, którzy kilka minut później zatrzymali obu podejrzanych. Telefon został przekazany właścicielce.

24-latek trafił do policyjnego aresztu (okazało się, że jest podejrzewany również o inne przestępstwa: kradzież elektronarzędzi z budowy, wartych 2700 zł, i włamanie na strych; w tym drugim przypadku łupem złodzieja padły elektronarzędzia oraz pistolety i maski do paintballu, straty oszacowano na 4 tys. zł). Młodszego z podejrzanych – po wykonaniu czynności procesowych – zwolniono.

24-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii