„Obok mnie” – I dolnośląski konkurs fotografii mobilnej dla dzieci w wieku 10–13 lat

„Obok mnie” – I dolnośląski konkurs fotografii mobilnej dla dzieci w wieku 10–13 lat
fot. freeimages.com (lockstockb) Konkurs jest adresowany do dzieci w wieku od 10 do 13 lat, zamieszkujących na Dolnym Śląsku i fotografujących telefonem komórkowym lub tabletem.
istotne.pl konkurs, dziecko, fotografia, telefon, tablet, kultura, miasto jelenia góra

Celem konkursu jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci na otaczającą je rzeczywistość (wystawa).

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu.

Będzie to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania siebie nawzajem. Okres wakacyjny jest najlepszym, bo wolnym od zajęć szkolnych, czasem, który można poświęcić znakomitej rozrywce, jaką bywa fotografowanie.

Tematyka zdjęć jest dowolna. Zadaniem konkursu jest wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w tworzeniu obrazów fotograficznych za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń, a także budowanie świadomości obrazu.

Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok mnie” jest Jeleniogórskie Centrum Kultury. Współorganizatorem konkursu odpowiedzialnym za publikowanie materiałów informacyjnych w internecie i wsparcie merytoryczne przy wyborze zdjęć jest Stowarzyszenie „Jeleniogórska Strefa Fotografii”.

Konkurs jest organizowany przy współpracy z Książnicą Karkonoską w Jeleniej Górze. Szczegóły na stronie JCK.

JCK/ii