materiał promocyjny

Tabletki na odchudzanie jako sposób na zbędne kilogramy

Tabletki
fot. istotne.pl Od ponad pięćdziesięciu lat otyłość uznawana jest za chorobę. Do jej powstania przyczyniają się różne czynniki środowiskowe, genetyczne, hormonalne i psychologiczne. Natomiast leczenie otyłości to proces długotrwały i skomplikowany. Nadmierna waga jest niebezpieczna i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych, które nieleczone mogą prowadzić do śmierci.
istotne.pl 1 zdrowie, odchudzanie, miasto jelenia góra

Reklama

Pozbycie się nadmiernych kilogramów nie jest łatwe. Wymaga przede wszystkim zmiany stylu życia, sposobu odżywiania a przede wszystkim konsekwencji. Można również wspomóc się sprawdzonymi suplementami, lub tabletkami na odchudzanie.

Większość osób z nadwagą powinna na początku próbować schudnąć za pomocą diety lub ćwiczeń. Suplementy diety dostępne są w każdej aptece, drogerii a nawet supermarketach. Natomiast tabletki na receptę przepisuje się w cięższych przypadkach, czyli wtedy, kiedy pacjent jest narażony na poważny uszczerbek na zdrowiu.

Środki na odchudzanie, które przepisuje lekarz, posiadają na opakowaniu informację, dla osób z jakim BMI są przeznaczone oraz to jakie maja skutki uboczne. Leki na odchudzanie przeznaczone są dla pacjentów, którzy mają BMI powyżej 30. Narażeni są oni na choroby takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie, choroby serca, wysoki cholesterol, bezdech senny czy ryzyko udaru mózgu.

Każdy człowiek, który zmaga się z nadwagą zastanawia się przede wszystkim jak szybko schudnąć i na stałe. Tymczasem sam proces odchudzania powinien być rozsądny i zdrowy, a także dopasowany do każdego indywidualnie. Jadłospis powinien składać się z odpowiednio rozplanowanych posiłków, oraz z produktów, które pomagają spalić tkankę tłuszczową.

Tabletki na odchudzanie może przepisać lekarz, mogą być również bez recepty, dostępne w aptekach. Te ostatnie zawierają witaminy, minerały, i naturalne wyciągi ziołowe. Wspomagają one metabolizm, przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej i usuwają nadmiar wody z organizmu. Co ciekawe tabletki na odchudzanie hamują także łaknienie, ponieważ ich głównym celem jest przeciwdziałanie nadmiernemu apetytowi. Dają również poczucie sytości.

Diety osób, które zmagają się z nadmiernymi kilogramami, powinna zawierać również tabletki z błonnikiem, który pomaga pozbyć się zaparć oraz uregulować poziom cukru we krwi. Środki te mają również swoim składzie kofeinę, która przyśpiesza przemianę materii, chrom obniżający ochotę na słodkie, ekstrakt z młodego jęczmienia, który pęczniejąc w jelitach daje uczucie sytości, oraz L-karnitynę, która przekształca tłuszcz w energię.

Tabletki te dostępne są w każdej aptece oraz sklepach zielarskich. Każda osoba z nadwagą, która zastanawia się jak szybko schudnąć, ma ogromną ich ilość do wyboru.

Warto postawić na preparaty naturalne

Preparaty na odchudzanie można podzielić na kilka rodzajów. Po pierwsze te hamujące łaknienie.Są przeznaczone dla każdego, kto ma problem z napadami głodu i nadmiernym apetytem.Ich skład to naturalne substancje, które sprawiają, że mamy mniejszy apetyt i jemy mniej.Polecane są na początku odchudzania, tak aby ułatwić organizmowi przyzwyczajenie się do mniejszych porcji. Zapobiegają także podjadaniu między posiłkami.

Tabletki te zawierają najczęściej guaranę, ocet jabłkowy, wyciąg z gorzkiej pomarańczy i ananasa.
Suplementy zawierające błonnik sprawiają, że nie odczuwa się głodu. Błonnik pęcznieje w brzuchu i ma się wrażenie sytości. Błonnik wspomaga również pracę przewodu pokarmowego i ułatwia trawienie.

Preparaty na odchudzanie, które zawierają chrom, regulują poziom glukozy we krwi, dzięki czemu nie ma się ochoty na słodycze. Tabletki odchudzające spalające tłuszcz są przeznaczone dla osób, które chudną dzięki aktywności fizycznej. Substancje zawarte w tych preparatach to l-karntyna, kofeina i kwas linolowy. Dzięki nim wzrasta wydolność organizmu, ćwiczyć można dłużej i bardziej efektywnie.

Tabletki, które ograniczają wchłanianie różnych składników, mają w swoim składzie chitosan. Sprawia on, że tłusz zawarty w jedzeniu jest wydalany na zewnątrz, zamiast do środka. Tabletki odchudzające przyśpieszające metabolizm mają w składzie zieloną herbatę i wyciąg z grapefruita.

Warto również zainteresować się właściwościami niektórych ziół, które korzystnie wpływają na przemianę materii. Jest to mięta pieprzowa, która ma wiele składników mineralnych jest bogatym źródłem witamin. Regulują wydzielanie kwasu żołądkowego, rozkurczają mięśnie gładkie w układzie pokarmowym, pobudza wydzielanie żółci i poprawia perystaltykę jelit. Imbir przyśpiesza metabolizm, zmniejsza ilość odkładających się komórek łuszczu, hamuje apetyt i wyrównuje poziom cukru we krwi.

Suplementy i lekarstwa na odchudzanie nie przyniosą rezultatu jeśli nie zmieni się nawyków i aktywności fizycznej. Wiele tabletek jest nieszkodliwych, ale niektóre ich składniki mogą powodować skutki uboczne, takie jak biegunka, bezsenność, problemy z nerkami, uszkodzenie wątroby. a nawet krwawienie z odbytnicy. Najgroźniejsze są lekarstwa kupowane przez internet, z niepewnych źródeł. Niektóre mogą zawierać amfetaminę albo larwy tasiemca.

Szybki spadek wagi u osoby, która stosuje jakieś tabletki odchudzające, to przeważnie utrata wody. Jest to stan przejściowy dla organizmu, po którym następuje długotrwałe zmniejszenie masy ciała. Niektóre choroby utrudniają walkę o wymarzoną sylwetkę. Są to choroby takie jak niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, zespół policystycznych jajników czy insulinooporność. Wprowadza się wtedy leczenie farmakologiczne danej choroby i podawany jest np. hormon tarczycy czy inny lek, który zwiększa wrażliwość na insulinę. Dzięki temu oraz stosując dietę i aktywność fizyczną, możliwe jest skuteczne obniżenie masy ciała.

Reklama