Po pijaku spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. 26-latek zatrzymany

Auto
fot. KMP Jelenia Góra Młodemu mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 alkohol, policja, kolizja, miasto jelenia góra

Reklama

Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Oficer dyżurny KMP otrzymał zgłoszenie o tym, że kierujący, który prawdopodobnie był pijany, odjechał z jednej ze stacji paliw. Kilka minut później ten sam mężczyzna spowodował kolizję drogową. I – jak wynikało ze zgłoszenia – uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci zauważyli poszukiwany pojazd. Kierowca na widok radiowozu wjechał w jedną z posesji, zatrzymał auto, a następnie zaczął uciekać pieszo. Po chwili uciekinier wpadł w ręce funkcjonariuszy.

Kierującym i sprawcą kolizji okazał się 26-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. I rzeczywiście, był on kompletnie pijany; badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wjechał w jedną z ulic pod prąd, a następnie uderzył w pojazd marki Peugeot, który z kolei wjechał w opla.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu do dwóch lat odsiadki. Zatrzymano mu również prawo jazdy, bo… wpisana była tam nieprawidłowa data urodzenia.

Reklama