Moda lat 80. wraca. Jeansy męskie

Moda lat 80. wraca. Jeansy męskie
fot. denley.pl Nie od dziś wiadomo, że moda powraca. W każdej dekadzie inspiracją dla projektantów jest moda, która minęła 20 czy 30 lat temu. W dzisiejszych czasach przeżywamy wielki powrót mody z lat 80. Najlepsi projektanci i firmy odzieżowe patrzą teraz na lata 80.
istotne.pl moda

Największe nazwiska, takie jak Yves Saint Laurent, Stella McCartney, Calvin Klein, Marc Jacobs i Michael Kors kreują trendy na podstawie czasów, które minęły prawie 40 lat temu. W szafach i sklepach pojawia się to, co wielcy ze świata mody zaprezentują na wybiegach. Nie ma więc wątpliwości, że najwybitniejsi projektanci w swoich kolekcjach przypominają o modzie z lat 80.

Wszechobecny jeans

Chyba każdy mężczyzna ma w swojej szafie jeansy. Ten materiał towarzyszy ludziom od dziesiątek lat. Jest tak popularny ze względu na swoją uniwersalność i wygodę. Obecnie oprócz spodni jeansowych modnie jest ubrać jeszcze coś z jeansu na górę ciała, np. koszulę. Kilka lat temu można by to uznać za grubą przesadę, ale teraz takie połączenie nie jest już traktowane jako coś niestosownego. Coraz więcej można zauważyć kamizelek, spódnic, koszul, spodenek i sukienek z jeansu. Modne stają się również dodatki z jeansu, takie jak czapki, torebki czy plecaki. Należy jednak pamiętać, żeby nie poniosła nas wyobraźnia. We wszystkim trzeba mieć umiar i kierować się dobrym smakiem i gustem. To, że wraca moda z lat 80., nie znaczy, że mamy ubierać się identycznie jak w tamtych latach.

Dopasowane porwane jeansy

Moda do umysłów mężczyzn dociera z lekkim opóźnieniem. Wszystko dlatego, że mężczyźni w większości przypadków nie interesują się nowinkami z tej dziedziny. Na szczęście są kobiety, które są na bieżąco z najnowszymi trendami. Matki, żony i kochanki pomogą facetowi dobrze i modnie się ubrać. Na ulicach polskich miast już coraz częściej widać mężczyzn w dopasowanych jeansach z charakterystycznymi dziurami. Przetarte spodnie na udach, kolanach i piszczelach to już niemal standard. Mężczyźni już nie boją się ubrać spodni z dziurami. Kiedyś spodnie jeansowe przecierało się samemu. Niektórzy do dzisiaj pamiętają zdenerwowanie rodziców, którzy zobaczyli nowiutkie jeansy, które są przetarte i mają dziury. Dzisiaj takie spodnie są dostępne w każdej galerii, we wszystkich markowych sklepach.

Marmurkowe jeansy i podwinięte nogawki

Marmurkowe jeansy, dostępne choćby w Denley.pl – https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Spodnie-meskie_Spodnie-jeansowe-404.html  - mogą kojarzyć się z kiczowatą modą lat 80. Jednak dzisiaj przeżywają swój renesans. Kiedyś efekt marmurkowych jeansów uzyskiwało się dzięki działaniu chloru, który wybielał elementy materiału. Robiło się to samemu domowymi sposobami. Oczywiście każdy stał później przed dylematem wytłumaczenia tego efektu rodzicom. Dziś mężczyźni nie mają tego problemu. Wystarczy wejść do galerii handlowej i można kupić takie spodnie w każdym markowym sklepie z jeansami. Marmurkowe spodnie nie każdemu się podobają, jednak znalazły swoich zwolenników i miłośników. Mężczyźni całkiem dobrze się prezentują w takich spodniach, o ile dobrze dobiorą sobie pozostałe części garderoby.

Kolejnym trendem zaczerpniętym z lat 80. są podwinięte nogawki. Zabieg ten stosuje się w spodniach dopasowanych, zwężanych ku dołowi. Kiedyś, aby nogawki się nie odwijały, trzeba było je przyszywać i przeprasować. Dzisiaj oczywiście nie musimy się męczyć z takimi zabiegami. Męskie spodnie z podwiniętymi nogawkami znajdziemy w wielu sklepach z jeansami. Tak dobrane jeansy bardzo dobrze się prezentują i świadczą o dobrym guście. Dobrze jest do takich jeansów włożyć skórzane bordowe buty.

Moda z lat 80. nieuchronnie wraca i zmienia naszą garderobę. Trzeba jednak przemyśleć czy wszystkie nowinki będą w dobrym guście. Nowoczesny mężczyzna potrafi ocenić czy konkretny model spodni jeansowych pasuje do jego stylu. Korzystajmy z nowych trendów, ale nie przesadzajmy, aby nie wzbudzać wesołości wśród naszych znajomych.

tekst zlecony