Śmiertelny wypadek w Karpaczu. 66-letni kierowca skutera zginął na miejscu

Auto
fot. KMP Jelenia Góra 35-letni kierujący osobówką, podejrzany o spowodowanie wypadku, trafił do policyjnego aresztu. Pobrano mu krew do badań.
istotne.pl 183 policja, wypadek, miasto jelenia góra

Reklama

Do tragedii doszło 29 maja, około godziny 18:10, na ulicy Parkowej w Karpaczu. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 35-letni kierujący pojazdem marki VW Passat z nieustalonych przyczyn zderzył się czołowo z motorowerem, którym kierował 66-letni mieszkaniec Karpacza. Poszkodowany mężczyzna, mimo reanimacji, zmarł na miejscu.

Kierującemu pojazdem pobrano krew do badań. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Na miejscu zdarzenia czynności wykonano przy udziale prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Mundurowi:

Apelujemy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, albowiem najechanie na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol – to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama