Zabił kunę, która dusiła mu gołębie. Dostał wyrok w zawieszeniu

Kuna
fot. Dani Kropivnik/Wikimedia Commons 63-letni mężczyzna, podejrzany o znęcanie się nad zwierzęciem, usłyszał trzy zarzuty. Uzgodniono już karę.
istotne.pl 183 policja, kuna, miasto jelenia góra

Reklama

Do zdarzenia doszło 21 października ub.r. Strażnicy miejscy zostali poproszeni przez mieszkańca Jeleniej Góry o sprawdzenie sytuacji na jednej z działek. Mężczyzna ze swojego mieszkania zauważył wiszące, szamoczące się zwierzę.

Przybyli na miejsce strażnicy ustalili, że właściciel działki zamontował metalową pułapkę, tzw. żelazo, w którą wpadła kuna. Zwierzę wisiało przez kilka godzin na jednej łapce. Weterynarz, który przyjechał na miejsce, zmuszony był drapieżnika uśpić.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właściciela działki strażnicy powiadomili jeleniogórską policję.

Funkcjonariusze w trakcie postępowania ustalili, że właścicielem nieruchomości jest 63-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna oświadczył, że hoduje na działce gołębie. Najprawdopodobniej kuna mu je dusiła i postanowił złapać „szkodnika”.

Mężczyźnie przedstawiono 3 zarzuty, w tym jeden z Ustawy o znęcaniu się nad zwierzętami oraz 2 z ustawy Prawo Łowieckie.

63-latkowi, który przyznał się do winy, mogło grozić nawet do trzech lat więzienia, ale uzgodniono taką karę: 9 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata, nawiązka na ochronę przyrody oraz 1000 zł na rzecz Skarbu Państwa.

Reklama