Zabił kunę, która dusiła mu gołębie. Dostał wyrok w zawieszeniu

Zabił kunę, która dusiła mu gołębie. Dostał wyrok w zawieszeniu
fot. Dani Kropivnik/Wikimedia Commons 63-letni mężczyzna, podejrzany o znęcanie się nad zwierzęciem, usłyszał trzy zarzuty. Uzgodniono już karę.
istotne.pl policja, kuna

Do zdarzenia doszło 21 października ub.r. Strażnicy miejscy zostali poproszeni przez mieszkańca Jeleniej Góry o sprawdzenie sytuacji na jednej z działek. Mężczyzna ze swojego mieszkania zauważył wiszące, szamoczące się zwierzę.

Przybyli na miejsce strażnicy ustalili, że właściciel działki zamontował metalową pułapkę, tzw. żelazo, w którą wpadła kuna. Zwierzę wisiało przez kilka godzin na jednej łapce. Weterynarz, który przyjechał na miejsce, zmuszony był drapieżnika uśpić.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właściciela działki strażnicy powiadomili jeleniogórską policję.

Funkcjonariusze w trakcie postępowania ustalili, że właścicielem nieruchomości jest 63-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna oświadczył, że hoduje na działce gołębie. Najprawdopodobniej kuna mu je dusiła i postanowił złapać „szkodnika”.

Mężczyźnie przedstawiono 3 zarzuty, w tym jeden z Ustawy o znęcaniu się nad zwierzętami oraz 2 z ustawy Prawo Łowieckie.

63-latkowi, który przyznał się do winy, mogło grozić nawet do trzech lat więzienia, ale uzgodniono taką karę: 9 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata, nawiązka na ochronę przyrody oraz 1000 zł na rzecz Skarbu Państwa.