Ćwiczenia Renegade 2015 w Kowarach

Ćwiczenia Renegade 2015 w Kowarach
fot. KMP Jelenia Góra W powiecie jeleniogórskim odbyły się ćwiczenia zorganizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP pod kryptonimem Renegade/Sarex II-15. W działania uczestniczyły wojsko, dolnośląska policja oraz służby ratunkowe.
istotne.pl wojsko, policja, kowary

W Kowarach przeprowadzone zostały ćwiczenia związane z katastrofą lotniczą samolotu w terenie górskim. Szkolenie zostało zorganizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP pod kryptonimem Renegade/Sarex II-15, a w działaniach – oprócz wojska – uczestniczyły: dolnośląska policja, straż pożarna, GOPR, straż graniczna oraz prokuratura.

Po otrzymaniu informacji o wypadku lotniczym i rozbiciu się statku powietrznego natychmiast rozpoczęto działania ratowniczo-poszukiwawcze. Przybyli w rejon ćwiczeń policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wystawili posterunki na trasach dojazdowych. W tym czasie służby ratunkowe prowadziły działania mające na celu odnalezienie osób poszkodowanych oraz udzielenie im pomocy. Po zakończeniu działań ratowniczych rozpoczęły się czynności dochodzeniowo-śledcze, mające na celu wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Głównym celem działań „Renegade” było sprawdzenie gotowości wszystkich służb do działań na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz doskonalenie procedur współpracy różnych służb w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

KMP Jelenia Góra/ii