Aresztowano dwoje mieszkańców Jeleniej Góry za wymuszenia rozbójnicze

Akta prokuratorskie
fot. Krzysztof Gwizdała Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo przeciwko mieszkańcom Jeleniej Góry: 23-letniemu Adrianowi B. oraz 26-letniej Marioli P. podejrzanych o dokonanie napadu rabunkowego i wymuszeń rozbójniczych.
istotne.pl 0 policja, prokuratura, sąd, wymuszenie, miasto jelenia góra

Reklama

Jak ustalono do przestępstw doszło w okresie od 19 do 22 grudnia 2015 roku w Kopańcu i Jeleniej Górze.

W dniu 19 grudnia 2015 roku około godziny 17.00 Adrian B., Mariola P. wraz z dwoma dotychczas nieustalonymi mężczyznami przyjechali do prowadzonego przez pokrzywdzonego pensjonatu. Tam Adrian B. chwycił właściciela tego pensjonatu i zaczął go dusić żądając wydania pieniędzy w kwocie 2000 złotych. Wraz z pozostałymi sprawcami groził mu przy tym zabójstwem, pobiciem jego konkubiny oraz porwaniem dziecka.

Pokrzywdzony obawiając się spełnienia tych gróźb wydał oprawcom żądaną kwotę. Odchodząc Adrian B. oświadczył, iż od tego czasu pokrzywdzony będzie mu płacić haracz. Sprawcy zagrozili swojej ofierze, że jeśli powiadomi o zaistniałym zdarzeniu policję wówczas wrócą i spalą mu dom.

W dniu 21 grudnia 2015 roku Adrian B. ponownie zatelefonował do pokrzywdzonego i zażądał pieniędzy w kwocie 400 złotych. Mężczyzna obawiając się wyżej wymienionego pojechał do Jeleniej Góry na stację paliw Shell. Tam przekazał żądaną kwotę Marioli P. oraz Adrianowi B.

Następnego dnia Adrian B. po raz kolejny zatelefonował do pokrzywdzonego, tym razem zażądał od niego 1000 złotych. Pokrzywdzony widząc, że sprawcy nie dadzą mu spokoju, mimo obaw o własne życie, powiadomił o tym fakcie policję.

Funkcjonariusze policji postanowili zatrzymać przestępców na gorącym uczynku. Dlatego wraz z pokrzywdzonym udali się do miejsca, gdzie miał sprawcom przekazać pieniądze. W momencie, gdy pokrzywdzony wręczył Adrianowi B. oraz Marioli P. żądaną gotówkę, do akcji wkroczyli funkcjonariusze policji, którzy ich zatrzymali.

Wyżej wymienieni nie przyznają się do stawianych im zarzutów.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze miejscowy Sąd Rejonowy zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zarzucane im występki grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Trwają czynności mające na celu ustalenie i ujęcie dwóch pozostałych sprawców rozboju dokonanego na osobie pokrzywdzonego w dniu 19.12.2015 roku.

Reklama