Niedzielne interwencje SM: ranny pies, martwa sarna, strzelanie z petard i zakłócanie spokoju

Niedzielne interwencje SM: ranny pies, martwa sarna, strzelanie z petard i zakłócanie spokoju
fot. SM Jelenia Góra W niedzielę 27 grudnia dyżurny Straży Miejskiej przyjął kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców.
istotne.pl sm jelenia góra

W Maciejowej, na stacji paliw Orlen, strażnicy znaleźli rannego psa. Czworonóg trafił do schroniska dla małych zwierząt. Zaś na ulicy Sudeckiej leżała martwa sarna. Po potwierdzeniu zgłoszenia przekazano informację MPGK. Strażnicy udali się też na ulicę Dolnośląską, gdzie wg zgłoszenia leżała ranna sarna. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który zmuszony był uśpić zwierzę.

Na ulicy Głowackiego po raz drugi nieznani sprawcy wrzucili do rzeki betonowe pokrywy studzienek. O pomoc w wyciągnięciu pokryw z rzeki poproszono strażaków. Dyżurny Straży Miejskiej otrzymywał też zgłoszenia o uciążliwym strzelaniu z petard oraz zadymieniu czarnym dymem z komina. Patrole Straży Miejskiej udawały się we wskazane miejsca i podejmowały odpowiednie czynności.

W godzinach wieczornych strażnicy udali się na ulicę Obrońców Pokoju (przejście podziemne), gdzie wg zgłoszenia na ziemi leżała osoba. Na miejscu strażnicy zastali śpiącego mężczyznę. Mężczyzna odmówił możliwości skorzystania z ogrzewalni. Oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy, i oddalił się z miejsca interwencji.

Strażnicy interweniowali również w okolicach marketu Tesco, gdzie grupa bezdomnych osób zakłócała spokój.

SM Jelenia Góra/ii