Wpadł z narkotykami i z mieniem pochodzącym z kradzieży

marihuana
fot. www.sxc.hu (atroszko) Policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał w mieszkaniu narkotyki oraz fanty pochodzące z włamań do piwnic.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, narkotyki, miasto jelenia góra

Reklama

Funkcjonariusze uzyskali informację, że 22-latek może posiadać w domu narkotyki. Mężczyzna podejrzewany był także o włamania do piwnic w Jeleniej Górze.

Kiedy policjanci zapukali do jego mieszkania, mężczyzna nie chciał ich wpuścić. Jak się później okazało, powodem tego były narkotyki oraz fanty pochodzące z włamań do piwnic. Ponadto 22-latek miał w domu profesjonalnie przygotowane warunki oraz urządzenia służące do uprawy konopi.

W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli marihuanę, z której można uzyskać ponad 2 000 porcji handlowych. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany handlował narkotykami.

Co więcej, mężczyzna podejrzany jest o szereg kradzieży z włamaniem do piwnic, których dopuścił się w Jeleniej Górze od lipca do listopada br. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli również różne przedmioty pochodzące z włamań. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

22-latek trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeleniogórzanin został objęty dozorem policyjnym oraz ma zakaz opuszczania kraju. Musiał także wpłacić poręczenie majątkowe.

Teraz może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama