Idealny makijaż dla skóry suchej i tłustej

Idealny makijaż dla skóry suchej i tłustej
fot. Krzysztof Gwizdała Zanim przystąpimy do wykonywania makijażu, powinniśmy określić typ swojej skóry. Jest to kluczowa kwestia, która będzie determinowała wybór produktów, które posłużą nam do malowania.
istotne.pl makijaż, alojzy skóra

Podzielimy skórę na suchą i tłustą. Jest jeszcze skóra normalna, do której możemy użyć wszystkich produktów do makijażu, a także skóra mieszana, którą potraktujemy jak skórę tłustą.

Makijaż dla skóry tłustej

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami tłustej skóry, przed przystąpieniem do wykonywania makijażu powinnyśmy wklepać w oczyszczoną skórę preparat matujący. Zapobiegnie to nadmiernemu błyszczeniu skóry i sprawi, że makijaż będzie się lepiej trzymał. Kolejną czynnością jest wybór podkładu. Powinnyśmy zdecydować się na podkład przeznaczony specjalnie do skóry tłustej, ponieważ będzie miał on właściwości wchłaniające nadmiar sebum, a tym samym będzie dobrze wyglądał na naszej twarzy. Kiedy wybrałyśmy już rodzaj podkładu, warto dobrać odpowiedni kolor. Pamiętajmy, żeby kolor podkładu dobierać w dziennym świetle. Najlepiej sprawdzić kolor na linii żuchwy - nasz podkład musi stapiać się kolorystycznie z szyją, ponieważ na nią nie będziemy nakładać żadnych preparatów koloryzujących.

Kiedy już wybrałyśmy podkład, czas na puder utrwalający. Może to być puder w kamieniu lub sypki. Może mieć delikatne zabarwienie lub być transparentny. Ważne, żeby był to specyfik, który pochłonie nadmiar sebum z naszej skóry.

Po wyborze pudru czas na róż. Jeżeli posiadamy skórę tłustą użyjmy produktu suchego, w kamieniu, lub sypkiego. Jeżeli chcemy możemy zdecydować się dodatkowo na puder brązujący, który również powinien być w suchej postaci.

Jeżeli mamy bardzo tłustą skórę, powinniśmy ograniczyć użycie pudru rozświetlającego, a jeżeli bardzo chcemy go użyć, nakładajmy go w małych ilościach.

Następnie powinnyśmy uwzględnić w naszym makijażu korektor pod oczy, bazę pod cienie do powiek, cienie do powiek, ewentualnie kredkę, lub eyeliner, i oczywiście tusz do rzęs.

Makijaż - skóra sucha

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami skóry suchej, postawmy na mokre, kremowe produkty. Przed wykonaniem makijażu, zadbajmy o prawidłowe nawilżenie skóry. Wybierzmy podkład do cery suchej, który będzie miał silne właściwości nawilżające i drobiny, które będą optycznie rozświetlały skórę. Jeżeli chcemy, możemy wybrać róż do policzków, bronzer i rozświetlacz w formie kremowej. Na skórze suchej tego rodzaju produkty będą wyglądały świetnie i dodadzą jej blasku. Makijaż oczu będzie wyglądał tak jak w przypadku skóry tłustej. Możemy użyć cieni zarówno suchych, jak i kremowych.

Czytaj więcej na: http://berce.pl/poradniki/jak-sie-malowac-makijaz-krok-po-kroku/