Odpowie za zabójstwo konkubenta. Może jej grozić nawet dożywocie

Odpowie za zabójstwo konkubenta. Może jej grozić nawet dożywocie
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 32-letniego Piotra S., do którego doszło 15 kwietnia 2016 roku w Jeleniej Górze.
istotne.pl prokuratura, sąd, zabójstwo

Z poczynionych w sprawie ustaleń wynika, że Grażyna M. podczas kłótni, do której doszło pomiędzy nią a pokrzywdzonym w trakcie wspólnego spożywania alkoholu, zadała mu z dużą siłą cios nożem w klatkę piersiową, po czym opuściła mieszkanie. Razem z nią z mieszkania wyszedł Wiesław R., który również spożywał alkohol. Oboje udali się na działki, gdzie zostali zatrzymani.

Piotr S. zmarł w wyniku doznanych obrażeń, a jego zwłoki znaleziono dopiero 23 kwietnia 2016 roku.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy przedstawiono Grażynie M. zarzut popełnienia czynu z art. 148 § 1 k.k. M., przesłuchana w charakterze podejrzanej, początkowo przyznała się do dokonania zarzuconego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Ale potem zmieniła stanowisko.

24 kwietnia prokurator rejonowy w Jeleniej Górze, celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie M. Jeleniogórski Sąd Rejonowy uwzględnił złożony wniosek i zastosował wobec Grażyny M. tymczasowy areszt na 3 miesięce.

Decyzja sądu nie jest prawomocna. Grażynie M. może grozić nawet dożywocie.

rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek/ii