Festyn w Kowarach i symboliczne przekazanie psa Cairo do służby w policji

Festyn w Kowarach i symboliczne przekazanie psa Cairo do służby w policji
fot. KMP Jelenia Góra Jeleniogórscy policjanci oraz dzielnicowy z Kowar 19 września br. wzięli udział w festynie rodzinnym zorganizowanym w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej Przedwiośnie w Kowarach.
istotne.pl festyn, policja, zwierzęta

W trakcie festynu starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska oraz przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Pokój przekazali psa do służby w policji jeleniogórskiej. Został on zakupiony ze środków powiatu jeleniogórskiego.

Pies wabi się Cairo i ma 15 miesięcy. Do służby trafił 15 września br. Jego opiekun – st. asp. Andrzej Morawski – będzie go szkolił w tresurze indywidualnej, która będzie trwała 4,5 miesiąca. Raz w miesiącu postępy szkoleniowe będą sprawdzać instruktorzy z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pies będzie wykorzystywany do służby patrolowej, zwłaszcza w trakcie różnego rodzaju imprez.

St. asp. Andrzej Morawski przez 5 lat był instruktorem w Ośrodku Szkolenia Psów Straży Granicznej w Lubaniu, a w trakcie służby w policji jeleniogórskiej wyszkolił już jednego psa do służby patrolowej.

Na festynie policję jeleniogórską reprezentowała sierż. Beata Sosulska-Baran oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kowarach asp. Robert Pietruszka.

Spotkanie z uczestnikami festynu przygotowano w oparciu o realizowane przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze programy.

KMP Jelenia Góra/ii