Sprawca fałszywego alarmu bombowego w Sądzie Rejonowym oskarżony

Sprawca fałszywego alarmu bombowego w Sądzie Rejonowym oskarżony
fot. freeimages.com (iprole) Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze 22 czerwca skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu Andrzejowi W.
istotne.pl alarm, prokuratura, sąd, akt oskarżenia

Jak ustalono, 12 sierpnia 2015 roku, około godziny 09:08, do sekretariatu Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze zadzwonił nieznany mężczyzna, mówiąc: „macie w sądzie podłożoną bombę”.

Służby policyjne i ratownicze podjęły działania mające na celu zapobieżenie zagrożeniu. Funkcjonariusze policji przeszukali budynek sądu. Nie znaleźli jednak żadnego ładunku wybuchowego.

Wyszło na jaw, że 12 sierpnia 2015 roku przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze rozpoznawana była sprawa, w której w charakterze podejrzanego występował Marcin W., a pokrzywdzonej Angelika Sz. – związana w tym czasie z... Andrzejem W.

Andrzej W. usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, które później zmodyfikował.

W. był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie. Obecnie odbywa karę pozbawienia wolności w innej sprawie. Grozi mu do 8 lat odsiadki.

rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek/ii