Włamywał się i okradał samochody. Odpowie też za kradzież 20 piw i sprzętu narciarskiego

Piwo
fot. freeimages.com (penelope12) Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, miasto jelenia góra

Reklama

Mężczyzna został zatrzymany 23 czerwca, około godziny 10:00, zaraz po tym, jak włamał się i okradł samochód marki Fiat Ducato. Jego łupem padł portfel, srebrna obrączka, dokumenty oraz karty do bankomatu. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na 130 zł. Policjanci odzyskali skradziony łup.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili też, że mężczyzna ma na koncie jeszcze co najmniej 5 przestępstw, których dopuścił się w Jeleniej Górze i w Karpaczu od maja do czerwca br.

W tym okresie 19-latek najprawdopodobniej włamał się i okradł jeszcze 2 samochody. Jego łupem padły radia, laptop i inne drobne rzeczy. Ponadto w czasie imprezy plenerowej wykorzystał chwilę nieuwagi właściciela i ukradł mu... 20 piw, a także włamał się do pomieszczenia gospodarczego w centrum miasta, skąd zabrał sprzęt narciarski o łącznej wartości 1 550 zł. Niewykluczone, że 19-latek dopuścił się również kradzieży perfum w jednej z drogerii w Karpaczu, czym spowodował straty w wysokości 2000 zł. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają co stało się ze skradzionym mieniem.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama