Chcesz wybrać najtańszą taksówkę? Skorzystaj z internetowych kalkulatorów!

Chcesz wybrać najtańszą taksówkę? Skorzystaj z internetowych kalkulatorów!
fot. freeimages.com (kaillum) Ciągle gdzieś się spieszymy, a zatłoczone miasto nie sprzyja szybkiemu dotarciu do celu. Właśnie dlatego wybieramy taksówki, aby nie musieć korzystać z własnych aut, a także komunikacji miejskiej, która często jest zawodna.
istotne.pl cena, taxi

To także wygodne rozwiązanie, gdy chodzi o dojazd na różne wydarzenia czy imprezy i z powrotem do domu. Często jednak przed zamówieniem taxi pojawia się pytanie – jak znaleźć najtańszą korporację?

Jeszcze nie tak dawno temu ceny dotyczące kursów można było uzyskać tylko podczas telefonicznej rezerwacji lub też bezpośrednio w taksówce – każda z nich powinna posiadać informację o kosztach. Teraz jednak sytuacja jest znacznie prostsza, ponieważ można korzystać również z internetowych kalkulatorów pozwalających na błyskawiczne obliczenie kosztów kursów i wyselekcjonowanie na tej podstawie najtańszej oferty. Z kalkulatorów cen taksówek można korzystać zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych – smartfonach, tabletach.

Podaj początek i koniec kursu

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile zapłacisz za dojazd na miejsce, w takim przypadku wprowadź do kalkulatora dane dotyczące początku kursu oraz jego miejsca docelowego. Jeżeli nie znasz dokładnie ulic, możesz również wykorzystać interaktywne mapy, na których można wskazać punkty z większą dokładnością.

Porównaj ceny i wybierz najlepszą ofertę

Po zatwierdzeniu początku i końca kursu wyświetli się lista korporacji, które prowadzą usługi właśnie w danej lokalizacji, a następnie możesz dowiedzieć się, ile zapłacisz w każdej z nich. Wyniki zwykle wyświetlane są od najtańszej do najdroższej oferty, dlatego możesz łatwo wyselekcjonować najlepszą korporację w okolicy. Również podawane są informacje o cenie za kilometr, za wejście i opłata za postój oraz numer telefonu, pod który można zadzwonić, aby zamówić taksówkę.

Do skorzystania z internetowej porównywarki cen taksówek zaprasza porównywarka Finmarket, która porównuje koszty kursów w Warszawie. Ranking cen i kalkulator dostępne są pod adresem: http://www.finmarket.pl/taxi.

tekst zlecony