Nowe mieszkanie w perfekcyjnej lokalizacji – czy aby na pewno?

Nowe mieszkanie w perfekcyjnej lokalizacji – czy aby na pewno?
fot. Gmina Rudna W folderach reklamowych deweloperów można poczytać o ich inwestycjach w samych superlatywach.
istotne.pl 0 inwestycja, deweloper, mieszkanie, miasto jelenia góra

Reklama

Dotyczą one również ich lokalizacji, dlatego też większość mieszkań położonych jest w dobrze skomunikowanych i zacisznych dzielnicach, które dają dodatkowo wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu. Czy jednak na pewno jest tak w rzeczywistości?

Nawet jeżeli ufamy deweloperowi, zawsze przed zdecydowaniem się na podpisanie jakiejkolwiek umowy należy dokładnie zapoznać się z informacjami o lokalizacji. Wszystkie dane na temat adresu i okolicy można zwykle znaleźć na stronach internetowych inwestycji. Niemniej jednak nie zawsze są to informacje kompletne. W ostatnim czasie głośno było o właścicielach mieszkań z Wrocławia mieszkających w dzielnicy Wysoka, gdzie planowana jest obwodnica – deweloper jednak pominął te dane i nie przekazał ich nabywcom.

Gdzie szukać informacji?

Jeżeli możesz pojechać w okolice danej inwestycji, możesz od razu zobaczyć, jak ona wygląda. Gdy nie jest to jednak możliwe, pomogą ci mapy Google, które mogą przenieść cię w mig w dane miejsce. To pokaże ci, jak prezentuje się ono teraz, ale jeżeli chcesz dodatkowo dowiedzieć się, jak będzie wyglądało w przyszłości, sprawdź miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla danej lokalizacji. On pokaże ci, jaka zabudowa możliwa jest w okolicy inwestycji, na przykład czy wolne działki przeznaczone są pod zabudowę mieszkalną, a może pod inwestycje biznesowe czy też drogi.

Przykładowo, gdy interesują cię nowe mieszkania w Warszawie Żoliborzu, wówczas masz do dyspozycji wiele udogodnień, między innymi piękne parki, dobrą komunikację miejską razem z metrem, także przedszkola, szkoły, sklepy, usługi. To jedna z lepszych dzielnic do zamieszkania w stolicy, ale, oczywiście, warto również sprawdzić, gdzie dokładnie będzie znajdowała się inwestycja i co będzie w jej okolicy.

Zatem jeżeli szukasz swojego idealnego mieszkania na lata, pamiętaj o tym, by sprawdzać jego lokalizację dokładnie, aby uniknąć kłopotów związanych również z planowanymi inwestycjami.

Reklama