Włamywał się do samochodów, piwnic i altanek

Włamywał się do samochodów, piwnic i altanek
fot. MZ Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się i okradał samochody, piwnice i altanki. Dodatkowo podejrzany jest on o uszkodzenia mienia.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Bolesławca, podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu.

Mężczyzna wpadł w ręce policji 16 października br., około godziny 5.00, na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Wówczas włamał się i okradł samochód marki Nissan; jego łupem padł radioodtwarzacz o wartości 145 zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na koncie jeszcze co najmniej dziewięć przestępstw, których dopuścił się w Jeleniej Górze od września do października br. W tym okresie mieszkaniec Bolesławca włamał się i okradł pięć samochodów. Ukradł: radioodtwarzacze, kosmetyki do czyszczenia samochodów, portfel, biżuterię, kartę bankomatową i inne drobne przedmioty.

Ponadto włamał się do dwóch piwnic i altanki, skąd ukradł m.in. elektronarzędzia, narty. Co więcej, porysował dwa auta.

Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Bolesławianin trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii