Mapa zagrożeń bezpieczeństwa: konsultacje społeczne w Jeżowie Sudeckim

Światła policyjne
fot. MZ Jeleniogórscy funkcjonariusze zapraszają mieszkańców gminy Jeżów Sudecki na spotkanie w ramach konsultacji społecznych.
istotne.pl 0 policja, miasto jelenia góra

Reklama

Celem spotkania jest stworzenie mapy zagrożeń bezpieczeństwa, pozwalającej na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie skali i rodzaju zagrożeń na terenie gminy. Odbędzie się ono 22 lutego o godzinie 14.00 w siedzibie Eurocentrum w Jeżowie Sudeckim (ul. Kręta 27).

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego niezwykle ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń. Zauważyć należy, że nad szeroko rozumianym bezpieczeństwem obywateli, obok policji, czuwa również szereg innych instytucji, służb i inspekcji. Mapy zagrożeń bezpieczeństwa to istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i służącym aktywizacji społeczności lokalnych.

Opinie społeczne będą miały duży wpływ na ostateczny kształt projektowanego narzędzia informatycznego. – Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich tych, którym leży na sercu dobro i bezpieczeństwo gminy, bezpieczeństwo bowiem jest dobrem wspólnym, o które wszyscy musimy dbać, zarówno instytucje, jak i mieszkańcy – mówią jeleniogórscy mundurowi.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama