20-latek, podejrzany o usiłowanie rozboju, tymczasowo aresztowany

20-latek, podejrzany o usiłowanie rozboju, tymczasowo aresztowany
fot. www.sxc.hu (zoob) Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może mężczyźnie, który podejrzany jest o usiłowanie rozboju.
istotne.pl policja

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 20-letniego mieszkańca Tych, podejrzanego o usiłowanie rozboju. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Do przestępstwa doszło 15 stycznia br., kilka minut przez północą. Policjanci, patrolując okolice ulicy Jana Pawła II w Jeleniej Górze, zauważyli biegnącego mężczyznę z widocznymi obrażeniami twarzy. Funkcjonariusze podjechali do niego i zabrali do radiowozu, aby ustalić, co się wydarzyło. Z relacji jeleniogórzanina wynikało, że padł on ofiarą przestępstwa. Kiedy wracał do domu, młody mężczyzna zaatakował go, pobił, a następnie próbował okraść. Na szczęście pokrzywdzonemu udało się uciec.

Policjanci wspólnie z pokrzywdzonym rozpoczęli poszukiwanie osoby podejrzewanej o popełnianie tego przestępstwa. Kilka ulic od miejsca zdarzenia zauważyli mężczyznę, którego jeleniogórzanin rozpoznał jako napastnika.

20-latek z Tych został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozić mu może do 12 lat odsiadki.

KMP Jelenia Góra/ii