Dąbrowa gościła miłośników pierogów

Dąbrowa gościła miłośników pierogów
fot. B.org W podbolesławieckiej Dąbrowie odbyło się III Święto Pierogów. W tym roku najsmaczniejsze pierogi przygotowały miejscowe gospodynie oraz gospodynie z Łazisk.
istotne.pl święto, pieróg, gokis bolesławiec, dąbrowa bolesławiecka

W niedzielę przy boisku w Dąbrowie odbyło się III Święto Pierogów. Udział w głównym konkursie na najsmaczniejsze pierogi zgłosiły gospodynie z siedmiu miejscowości. W niedzielnym konkursie zaprezentowały się cztery Koła Gospodyń Wiejskich. Panie z pozostałych trzech miejscowości nie dotarły do Dąbrowy z powodu porywistego wiatru. Mimo tego udało się rozegrać główny konkurs pierogowego święta. Walory smakowe pierogów oceniało dwuosobowe jury – Ryszard Miziniak i Józefina Piętka, którzy są zawodowymi kucharzami. Jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Zajęły je panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Łaziskach i w Dąbrowie. Drugie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrej. Na trzecie miejsce oceniono pierogi przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bolesławic.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Ogółem na pierogowym święcie w Dąbrowie zjedzono 10 tysięcy pierogów w 17 smakach. Wśród nich były między innymi ruskie, z mięsem i ostrym sosem, kapuściane i owocowe.

Dużym zainteresowaniem wśród obecnych na festynie ludzi cieszyły się pokazy obezwładniania napastnika w wykonaniu słuchaczy Szkoły Służb Ochrony Kobra w Jeleniej Górze.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Organizatorzy przygotowali również inne atrakcje. Wśród nich były występy artystyczne dzieci ze szkół w Dąbrowie i Brzeźniku, oraz występ zespołu ludowego Jutrzenka. Przy okazji festynu rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami LKS Dąbrowa a resztą amatorów pierogów. Mecz zakończył się remisem. Pierogowy festyn zakończył się zabawą taneczną.

(informacja GOKiS Bolesławiec z/s Kruszyn)