Ogrodniczy Festyn zorganizowano w Kruszynie

Ogrodniczy Festyn zorganizowano w Kruszynie
fot. sxc.hu W Kruszynie odbył się Ogrodniczy Festyn. Imprezę przygotowało Centrum Ogrodnicze Meduza i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z siedzibą w Kruszynie.
istotne.pl festyn, kwiat, gokis bolesławiec

Drugiego maja odbył się w Kruszynie Ogrodniczy Festyn. Impreza przyciągnęła wiele osób i to nie tylko tych zainteresowanych ogrodnictwem. Do godzin popołudniowych odbywały się prezentacje między innymi kwiatów, drzewek oraz sprzętu ogrodniczego. Po południu zaczęła się część rozrywkowa. Niewątpliwą atrakcją był pokaz sztuki rzeźbienia w drewnie. Ryszard Fundament z Nysy za pomocą pilarki wyrzeźbił postacie chłopa i baby.

Brak opisuBrak opisufot. GOKiS

W dalszej części wtorkowego festynu odbywały się liczne konkursy. Wśród nich znalazły się: piłowanie krążków drewnianych na czas, noszenie worków z mieszanką torfową, testy wiedzy ogrodniczej i wreszcie oryginalny konkurs rzutów w dal radiem. Było to radio skonstruowane specjalnie dla ekip budowlanych. Podczas rzutu radio cały czas grało. Nie przestało grać nawet po najdalszym rzucie na odległość 30 metrów. Ogrodniczy Festyn zakończył się zabawą taneczną, w czasie której grał zespół Forest.

(informacja GOKiS Bolesławiec z/s w Kruszynie)