Bogumił Krzywdziński nie żyje

Bogumił Krzywdziński nie żyje
fot. Andrzej Żurek Nad ranem, 17 maja zmarł Kierownik Oddziału Terapii Odwykowej w Bolesławcu Bogumił Wojciech Krzywdziński. Miał 63 lata.
istotne.pl szpital, pogrzeb

Zwany popularnie Wojtkiem, Bogumił Wojciech Krzywdziński był kierownikiem bolesławieckiego oddziału odwykowego przez kilkanaście lat. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć mających pomóc ludziom uzależnionym i ich rodzinom. To on wymyślił i utworzył w Bolesławcu m.in. Zjazdy Absolwentów Oddziału, rodzinne grupy wparcia oraz grupy terapii zbiorowej. Bogumił Krzywdziśńki współpracował ze wszystkimi środowiskami abstynenckimi. Pomocy nie odmówił nikomu. Był życzliwy i wyrozumiały. Zawsze pogodny i z poczuciem humoru, pomagał i doradzał wszystkim, którzy zwracali się do niego o pomoc. Powrót do trzeźwości, odejście od narkomanii i innych uzależnień oraz powrót do normalnego życia zawdzięczają Wojtkowi setki, a nawet tysiące ludzi i ich najbliżsi. Nie tylko z Bolesławca i okolic.

Bogumił Krzywdziński przez trzy kadencje pełnił funkcję radnego Rady Miasta Bolesławca. Przewodniczył i działał w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Od lipca br. miał utworzyć w kierowanym przez siebie oddziale Ośrodek Szkolenia dla psychologów klinicznych. Nie zdążył. Zabiła go ciężka choroba.

Pogrzeb Bogumiła Wojciecha Krzywdzińskiego odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 maja 2007 r. o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Bolesławcu.

Redakcja Boleslawiec.org składa kondolencje naszemu koledze, Jackowi Krzywdzińskiemu, synowi pana Bogumiła. Razem z Jackiem przygotowywaliśmy filmy "Koniec Muru" i "Fikszyn" w reżyserii Przemysława Filipowicza.

(informacja A. Żurek/ GA/ KG)