Dwa wypadki drogowe wydarzyły się pod Legnicą

Dwa wypadki drogowe wydarzyły się pod Legnicą
fot. B.org W wypadku autokaru na autostradzie A-4 ucierpiały 42 osoby. W akcji ratunkowej uczestniczyło również pogotowie ratunkowe z Bolesławca. Na przeciwnym pasie autostrady, w innym wypadku, zginęła osoba jadąca w samochodzie osobowym.
istotne.pl policja, wypadek, legnica, autostrada, pogotowie ratunkowe

42 osoby zostały poszkodowane, w tym dwie ciężko, w wypadku autokaru, do którego doszło w piątek wieczorem na autostradzie A-4 przed Legnicą. Po wypadku autostrada w kierunku Olszyny przez prawie 8 godzin była nieprzejezdna.

Do wypadku doszło przed godziną 23:00 - na wysokości Koskowic - na 92 kilometrze autostrady A-4 na trasie z Wrocławia do Legnicy. Autokar z 56 pasażerami na pokładzie oraz dwoma kierowcami, przewrócił się. Prawdopodobnie przyczyną wypadku było zasłabnięcie kierowcy. Autobus jechał z Przemyśla do Bonn w Niemczech.

Pasażerowie autokaru zostali przewiezieni karetkami pogotowia, a w niektórych wypadkach także radiowozami, do szpitali w Legnicy, Środzie Śląskiej, Złotoryi, Jaworze, Lubinie i Bolesławcu. Do bolesławieckiego szpitala trafiły 2 ranne osoby.

Policja bada także przyczyny drugiego wypadku, do którego doszło kilka godzin później na przeciwnym pasie drogi. Kierowca samochodu osobowego najprawdopodobniej zapatrzył się na przewrócony autokar i wjechał do rowu. Jedna osoba zginęła na miejscu, trzy inne zostały ranne.

(informacja PAP/tvn24.pl/MZ)

Zobacz także

Wypadek autokaru na autostradzie A-4 tvn24.pl