Policjanci dostali nowy radiowóz od wójta Warty

Radiowóz
fot. GA Pojazd będzie służył mundurowym z posterunku w Warcie Bolesławieckiej.
istotne.pl 183 policja, radiowóz, mirosław haniszewski, gmina warta bolesławiecka

Reklama

Uroczystość przekazania radiowozu policjantom z posterunku w Warcie Bolesławieckiej miała miejsce w czwartek 11 stycznia przy Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Radiowóz przed Komendą PolicjiRadiowóz przed Komendą Policjifot. GA

Nowy radiowóz, warty 85 tys. zł, to Opel Mokka. – Dzięki niemu poprawi się bezpieczeństwo na terenie gminy – stwierdza asp. szt. Krzysztof Cechner z Posterunku Policji w Warcie Bolesławieckiej. – Na pewno będzie nam łatwo dojechać tym autem w każde miejsce na terenie gminy.

Za sprawą nowego radiowozu mundurowi z Warty dysponować będą dwoma pojazdami: Oplem Mokką i Kią C’eed. Zakup tej drugiej również dofinansowała Gmina Warta Bolesławiec. – To wystarczający tabor – dodaje K. Cechner.

– Niewątpliwie podniesie to wydajność naszej pracy i przyczyni się do polepszenia bezpieczeństwa mieszkańców Warty. Jeszcze raz dziękuję panu wójtowi – mówił mł. insp. Dariusz Borski, szef Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

– Gmina przyjęła zasadę: co cztery lata nasz posterunek dostaje nowy samochód. I tak się dzieje – podkreślił w czasie uroczystości Mirosław Haniszewski, wójt Gminy Warta Bolesławiecka. – Od kilkunastu lat współfinansujemy też dodatkowe służby ponadnormatywne policjantów. I zamierzamy rozszerzyć ich zakres o częstsze wizyty policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Pieniądze na ten cel będą zabezpieczone.

Garść informacji o radiowozie, którego zakup w połowie (42 tys. zł) sfinansowała Gmina Warta:

  • samochód z 2017 r., SUV
  • silnik 1.4, 140 KM
  • napęd na 4 koła
  • wartość: 85 tys. zł.

Reklama