Zbigniew Boczar jednym z najlepszych zawodników w Polsce

Zbigniew Boczar jednym z najlepszych zawodników w Polsce
fot. archiwum Zbigniewa Boczara Żołnierz 23 Śląskiego Pułku Artylerii uplasował się na trzeciej pozycji w kraju w wyciskaniu sztangi leżąc.
istotne.pl 183 wojsko, 23śpa, zbigniew boczar, wyciskanie sztangi leżąc

W sobotę 13 maja odbył się 3 rzut International Bench Press League, na którym zadebiutował mieszkaniec Lwówka Śląskiego i żołnierz 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu st. kpr. Zbigniew Boczar. Rywalizując z najlepszymi zawodnikami w Polsce w wyciskaniu sztangi leżąc, artylerzysta został trzecim ciężarowcem w kraju w kategorii do 83 kg. (Dzięki wytrwałej, systematycznej pracy i mimo wielu przeciwności losu został również 25. zawodnikiem w Polsce).

Zbigniew Boczar:

Osiągnięcie sukcesu nie było usłane różami: walka z kontuzją, nakład obowiązków służbowych, wychowywanie najwierniejszych kibiców – bliźniaków Fabiana i Brajana – borykających się z dychawicą oskrzelową, brak funduszy na finansowanie treningów, diety i startów. Niemniej ogromny sukces został osiągnięty.

Wsparcie najbliższych – żony Darii znoszącej wahania nastroju podczas przygotowania do startu, mamy Jadwigi Burzyńskiej (najlepszej pielęgniarki w powiecie lwóweckim) – nie mogło zakończyć się inaczej. Wsparcie znajomych pomagających bezinteresownie osiągnąć cel również było bardzo owocne, za co chciałbym również podziękować: najlepszej instruktorce fitness Jolancie Anasiewicz (Squashstacja Bolesławiec), najlepszemu kulturyście ze Lwówka Wojciechowi Wojciechowowi, prezesowi federacji WRPF Polska Andrzejowi Kocyle, trenerowi najlepszego klubu w Polsce Tytan Team Tomaszowi Andrzejczakowi, najlepszemu doradcy w sprawie diety Maciejowi Szoce (Power Gym Gryfów Śląski) oraz pozostałym koleżankom i kolegom z klubu. Dziękuję również najlepszemu rehabilitantowi Mariuszowi Machniakowi za doprowadzenie mnie do stanu, który pozwolił podjąć walkę o brąz.

I dodaje: – Mam nadzieję, że moje osiągnięcia sportowe, zdobyte raptem w ciągu dwóch lat startów, oraz reprezentowanie regionu i promowanie miasta Lwówek Śląski w Polsce zainteresują władze miasta i lokalnych przedsiębiorców do nawiązania współpracy.