Uniwersjada UTW, czyli na naukę pływania nigdy nie jest za późno

Uniwersjada UTW, czyli na naukę pływania nigdy nie jest za późno
fot. UM Bolesławiec W szóstej Uniwersjadzie Wodnej bolesławieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięło udział ok. 60 osób.
istotne.pl orka, utw bolesławiec

W środę 22 lutego na terenie Bolesławieckiego Parku Wodnego Orka odbyła się Uniwersjada Wodna. Była to już to szósta edycja uniwersjady Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu, której celem jest prezentacja umiejętności pływackich nabytych podczas zajęć. O tym, że nigdy nie jest za późno na naukę pływania, świadczą osiągnięcia słuchaczy UTW. – Taka forma aktywności w późniejszym wieku dla wielu jest gwarancją większej sprawności ruchowej, poprawy układu krążenia i dobrego samopoczucia – podkreślają sami zainteresowani.

W tegorocznej uniwersjadzie wzięło udział ok. 60 osób. Tradycyjnie imprezę rozpoczęły pokazy gimnastyczne z przyborami do muzyki. W rywalizacji osób, które rozpoczęły naukę pływania w roku akademickim 2015/2016 i 2016/2017, na dystansie 75 m z makaronem dyplomy otrzymali wszyscy zawodnicy: Michalina Burdukiewicz, Halina Dudyńska, Helena Izdebska, Julia Kuczyńska, Stanisława Leszczyńska, Maria Sobczyk, Halina Sobolewska, Jan Śliwiński, Maria Wełna, Barbara Wiśniowiecka, Krystyna Zatylna, Henryk Zatylny.

Na dystansie 25 m w stylu dowolnym (żabka, kraul, grzbietowy) w kategorii kobiet zwyciężyła Elwira Kaczorowska, na kolejnych miejscach uplasowały się Grażyna Gunia i Stanisława Opała. W kategorii mężczyzn zwyciężył Zygmunt Teterycz, za nim uplasowali się Antoni Maciaszek i Andrzej Talar. W sztafecie 25 m stylem dowolnym (w składzie dwie kobiety i mężczyzna) zwyciężyli: Grażyna Gunia, Elwira Kaczorowska i Antoni Maciaszek. Drugie miejsce zajęli: Paulina Marszałek, Stanisława Opała i Zygmunt Teterycz. Na trzecim miejscu uplasowali się: Danuta Satoła, Maria Wełna i Andrzej Talar.

Wyścig z przyborami wygrali: Krystyna Plechawska, Teresa Śmiałkowska, Antoni Maciaszek, Henryk Zatylny. Drugie miejsce zajęli: Wanda Nalewalska, Danuta Satoła, Jan Śliwiński, Andrzej Talar. Na trzecim miejscu znaleźli się: Stanisława Leszczyńska, Jadwiga Zarzycka, Franciszek Pliński, Zygmunt Teterycz.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.