materiał promocyjny

Jaki samochód zabytkowy kupić, by inwestycja była opłacalna?

Zabytkowe auto
fot. istotne.pl Brak korzyści płynących z trzymania pieniędzy w skarpecie i niewielkie oprocentowanie nawet najkorzystniejszych lokat skłania ludzi do szukania alternatywnych sposobów na inwestowanie posiadanego kapitału. I tak ostatnimi czasy można zauważyć wzrost zainteresowania samochodami zabytkowymi.
istotne.pl 1 zabytek, auto, miasto jelenia góra

Reklama

Jest jeden główny powód zachodzenia tego zjawiska. Jeśli uda nam się znaleźć naprawdę kultowy model oldtimera, w dodatku jesteśmy w stanie zająć się jego odrestaurowywaniem lub znamy osobę, która mogłaby to zrobić za nas to ze sprzedaży takiego samochodu nie tylko zwróci się nam to co zainwestowaliśmy, lecz również może udać nam się zarobić drugie tyle.

Jakie modele są najbardziej pożądane?

Niestety nie ma żadnej reguły, według której moglibyśmy kupować jedne modele starych samochodów, a inne omijać szerokim łukiem. Tylko i wyłącznie dobra intuicja i wiedza mogą zaprowadzić nas do właściciela samochodu, który pragnie sprzedać swoje cacko pomimo tego, że wraz z upływem czasu mógłby z jego sprzedaży otrzymać dużo dużo więcej.

Pasja i zainteresowanie samochodami zabytkowymi skłania nas do systematycznego zgłębiania wiedzy na ich temat. Tylko przez czytanie, obserwowanie czy interesowanie się przeszłością możemy dowiedzieć się, że dany model oldtimera może być wkrótce bardziej pożądany ze względu na fakt, że poruszała się nim znana osobistość, a inny stanie się popularny z powodu unikatowego kolor, w którym występuje.

Nie da się jednoznacznie powiedzieć na jakich modelach samochodów będzie można w przyszłości zarobić. Jedyne co można robić to obserwować rynek i stale śledzić zainteresowania tej części społeczeństwa, która miłuje się w kupnie starych pojazdów.

O oldtimera dbaj najlepiej jak potrafisz

Jeśli już uda Ci się wyszukać i wejść w posiadanie kultowego modelu zabytkowego auta to z całą pewnością wkrótce zajmiesz się jego naprawą i odrestaurowywaniem. Zanim jednak rozpoczniesz swoją pracę koniecznie zadbaj o korzystne ubezpieczenie dla nowo zakupionego pojazdu. Rozważ kupno polisy Classic Car Insurance dedykowanej pojazdom zabytkowym, gdyż jest ona dla Ciebie korzystniejsza w porównaniu z polisami dla zwykłych samochodów.

Wspomniane wyżej ubezpieczenie przewiduje wypłatę odszkodowania także w przypadku uszkodzenia pojazdu przebywającego jedynie w garażu właściciela. Środki na naprawę powstałych defektów otrzymasz nawet wtedy, gdy Twój pojazd zostanie przypadkowo uszkodzony na zlocie samochodów zabytkowych.

Reklama