Pożar budynku w Bolesławcu, znaleziono ciało mężczyzny

Pożar budynku przy II Armii Wojska Polskiego
fot. ii Przy ul. II Armii Wojska Polskiego zapalił się budynek mieszkalny. Na miejscu było osiem jednostek straży pożarnej. Znaleziono ciało mężczyzny w zadymionym pomieszczeniu.
istotne.pl 86 pożar, ul. generała nila

Reklama

Do tragedii doszło w Nowy Rok. Jak się dowiedzieliśmy, dym zauważyli przejeżdżający obok domu kierowcy. Czterech z nich dostało się do środka, ale niestety dym nie pozwolił im na przeszukanie pomieszczeń. Po kilkudziesięciu minutach akcji strażacy odnaleźli ciało starszego mężczyzny. Był on w łazience w wannie. Prawdopodobnie szukał tam schronienia przed pożarem. Niestety, udusił się od dymu.

Na czas akcji zamknięto drogę krajową 94 w obu kierunkach. Więcej o tej tragedii w materiale TVN24

Aktualizacja

Jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu:

Na miejsce pożaru zadysponowano zastępy z JRG Bolesławiec, OSP Nowogrodziec, OSP Brzeźnik i OSP Trzebień. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali znacznie rozwinięty pożar w budynku mieszkalnym. Stwierdzili, że wcześniej kilka osób postronnych usiłowało ugasić pożar, lecz ze względu na oddziaływanie wysokiej temperatury, a zwłaszcza duże zadymienie, musieli się wycofać z budynku.

Strażacy, wyposażeni w aparaty powietrzne, weszli do pomieszczeń budynku i gasili pożar prądami wody. W tym samym czasie ustawiono drabinę mechaniczną, która pozwoliła na dotarcie do dachu budynku, a to ułatwiło ugaszenie części konstrukcji dachu.

W trakcie tych działań w jednym z pomieszczeń odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Natychmiast ewakuowano poszkodowanego poza budynek i prowadzono reanimację. Niestety, po przyjeździe pogotowia ratunkowego, lekarz stwierdził zgon. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad 3 godziny. W działaniach brało udział 8 zastępów (PSP i OSP), tj. 27 strażaków.

Odszkodowania - Biuro Ronin BolesławiecOdszkodowania - Biuro Ronin Bolesławiecfot. istotne.pl

Reklama