Donald Tusk gościł w Bolesławcu

Donald Tusk gościł w Bolesławcu
fot. M. Zabawa Wizyta szefa Platformy Obywatelskiej przyciągnęła tłumy bolesławian.
istotne.pl wybory, konwencja, po, donald tusk

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk gościł w piątek w Bolesławcu. Polityk przyjechał na zaprosznie bolesławieckiej PO. Donaldowi Tuskowi towarzyszył Sekretarz Generalny PO, Grzegorz Schetyna.

Spotkanie bolesławian z Donaldem Tuskiem zorganizowano w sali sportowej, przy ulicy Komuny Paryskiej. Nim Donald Tusk pojawił się w Bolesławcu, przed salą pojawiło się kilkudziesięciu zwolenników PiS, którzy wyrazili swój protest wobec wizyty szefa PO. Przeciwnicy Platformy nie poczekali jednak na przbycie Donalda Tuska i wcześniej się rozeszli.

Ludzie z plakatami PiSLudzie z plakatami PiSfot. B.org

Bolesławianom, którzy oczekiwali w sali na Donalda Tuska, czas uprzyjemniał występ grupy "Margines". Kiedy Donald Tusk pojawił się w sali, powitały go brawa. Lider PO mówił o sytuacji w kraju i o zbliżających się wyborach samorządowych. Zachęcał bolesławian do głosowania na kandydata PO na Prezydenta Bolesławca, Karola Stasika i kandydata PO do Sejmiku Województwa, Dariusza Kwaśniewskiego.

Występ zespołu "Margines"Występ zespołu "Margines"fot. M. Zabawa
Donald Tusk, Dariusz Kwaśniewski, Cezary Przybylski i Karol StasDonald Tusk, Dariusz Kwaśniewski, Cezary Przybylski i Karol Stasfot. M. Zabawa
Ludzie na spotkaniu z Donaldem TuskiemLudzie na spotkaniu z Donaldem Tuskiemfot. B.org
Ludzie na spotkaniu z Donaldem TuskiemLudzie na spotkaniu z Donaldem Tuskiemfot. B.org
Donald Tusk z kwiatami i Elżbieta DacewiczDonald Tusk z kwiatami i Elżbieta Dacewiczfot. M. Zabawa

Na zakończenie piątkowej wizyty Donald Tusk otrzymał bolesławiecką ceramikę. Przewodniczący PO obiecał, że jeszcze odwiedzi nasze miasto.

Donald Tusk w samochodzieDonald Tusk w samochodziefot. M. Zabawa

(informacja własna MZ)