VI Maraton Pływacki zorganizował MOSiR

Pływak
istotne.pl 0 pływanie, basen, maraton, mosir bolesławiec

W sobotę na krytym basenie odbył się VI Maraton Pływacki. W zawodach wystartowały 44 osoby. Do pokonania był dystans 1000 metrów stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Karolina Puchalska (czas 13:41,28). Drugie miejsce zajęła Weronika Niewiadomska (16:23,49). Trzecia pozycja przypadła Paulinie Piotrowskiej (16:48,74). Kolejne miejsca zajęły: Katarzyna Duran, Kaja Iwan i Alicja Mroczek.

Zwycięzcy maratonu pływackiegoZwycięzcy maratonu pływackiegofot. MOSiR

W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Michał Daszyński (13:19,67) przed Danielem Pukackim (14:17,05) i Adrianem Krzyżanowskim (14:49,50). Na dalszych pozycjach znaleźli się: Kordian Różnicki, Henryk Kopaniecki i Jacek Patera.

VI Maraton Pływacki rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca. Organizatorem pływackich zmagań był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.