Straż Miejska: znamy laureatów konkursu „Z Nami Bezpieczniej”

Straż Miejska Bolesławiec: konkurs „Z Nami Bezpieczniej”
fot. SM Bolesławiec 18 października Straż Miejska w Bolesławcu zorganizowała w Gimnazjum Samorządowym nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir kolejną edycję konkursu „Z Nami Bezpieczniej”.
istotne.pl 0 konkurs, sm bolesławiec, g2 bolesławiec

Reklama

Konkurs od początku istnienia Straży Miejskiej w Bolesławcu zajmował ważne miejsce w corocznym harmonogramie imprez o charakterze edukacyjnym. Nagrody dla zwycięskich drużyn zostały ufundowane przez prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana, który objął wydarzenie honorowym patronatem. Ponadto zakup nagród został dofinansowany przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu oraz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu.

Tradycyjnie do rywalizacji w konkursie stanęły drużyny z klas IV, V i VI szkół podstawowych (w sumie 18 ekip). Podobnie jak w poprzednich edycjach, konkurs składał się z trzech części. Pierwsza to rozwiązywanie testu wyboru zawierającego 22 pytania z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie. Druga polegała na pokonaniu trasy na miasteczku ruchu drogowego z zachowaniem obowiązujących przepisów. Zaś trzecia wymagała od uczestników znajomości zagadnień z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Oto zwycięzcy konkursu:

 • w klasyfikacji klas IV
  1. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu w składzie: Oliwia Czuchraj, Michał Kołodziej i Kacper Kręgiel
  2. SP nr 3
  3. SP nr 1
 • klasy V
  1. Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w składzie: Anna Sadczuk, Michalina Roman i Miłosz Palczewski
  2. SP nr 5
  3. SP nr 2
 • klasy VI
  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie: Urszula Bodziona, Laura Szandrowska, Justyna Pankowska
  2. SP nr 4
  3. SP nr 3.

Organizatorzy składają ogromne podziękowania Marii Subik, szefowej Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir, oraz pracownikom tej szkoły, a także Annie Tarnachowicz za przygotowanie i ocenę zadań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

SM Bolesławiec/ii

Reklama