Pstrąże, poradzieckie miasto-widmo, zostanie zburzone

Pstrąże, poradzieckie miasto-widmo, zostanie zburzone
fot. Qbanez www.qbanez.wordpress.com CC BY-SA 3.0 Informację podajemy za TVN24. Wojsko zacznie wyburzać bloki, bo ich stan techniczny zagraża zdrowiu i życiu.
istotne.pl tvn24

Decyzją wojska miasto zostanie zburzone. Informację podała dziś TVN24.

"Budynki mieszkalne wraz z budynkiem szkoły są pozostałością po wojskach radzieckich stacjonujących tam do 1992 r. Po tym roku miejsce to było plądrowane i niszczone przez poszukiwaczy przygód, złomiarzy i złodziei - mówi ppłk Jerzy Tomaszewski z Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Zielonej Górze. Z budynków "wyrwano elementy metalowych nadproży ścian działowych, grzejniki, rury, barierki, kable elektryczne, drzwi, deski podłogowe, elementy sanitarne, itp.". Znika polskie miasto duchów. "To był mały Związek Radziecki" Pstrąże jest... czytaj dalej » - Opuszczone obiekty ze względu na stan techniczny, zagrażają teraz życiu i zdrowiu - podkreśla przedstawiciel RZI. Do końca roku zniknie sześć budynków. To jednak nie koniec, bo w 2017 roku wyburzone mają zostać pozostałe trzy. - Teren po rozbiórce zostanie wyrównany i przeznaczony na potrzeby szkolenia wojsk - zdradził ppłk Tomaszewski.

O mieście widmie pisaliśmy w 2014 roku prezentujac film braci Marka i Darka Hoffmanów z Poznania. Twórcy popularnych youtubowych kanałów AdBuster i SciFun, tym razem jako Tube Raiders, nakręcili filmik o podbolesławieckim Pstrążu.

Czy żal Ci, że wyburzą Pstrąże?
Tak, szkoda tego miejsca
82.01 % głosów: 155
Nie, to niebezpieczne miejsce
17.99 % głosów: 34