Dwustu uczestników Gali Piłkarskiej w Ocicach

Dwustu uczestników Gali Piłkarskiej w Ocicach
fot. Agnieszka Michalczuk Do turnieju piłkarskiego, w dwóch kategoriach wiekowych, zgłosiło się 12 zespołów reprezentujących szkoły z Gminy Bolesławiec i Parowej.
istotne.pl ocice

W ubiegły piątek, 30 września, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ocicach skumulowało się kilka imprez - świętowano dzień chłopaka, inaugurowano rok sportowy i odbyło się święto futbolu dziecięcego w postaci II Gali Piłkarskiej „Gwiazdy wśród nas”. Impreza została zrealizowana w ramach zadania publicznego Starostwa Bolesławiec. Łącznie w całej zabawie udział wzięło blisko 200 osób - uczestników turnieju, dzieci szkolnych i zaproszonych gości.

Dwustu uczestników Gali Piłkarskiej w OcicachDwustu uczestników Gali Piłkarskiej w Ocicachfot. Agnieszka Michalczuk

Uczestnicy, jak i opiekunowie, otrzymali poczęstunek energetyczny: owoc, baton i wodę, a także pamiątkowy medal. Drużyny zostały uhonorowane pucharami, a za indywidualne osiągnięcia najlepsi zawodnicy, strzelcy i bramkarze, w obu kategoriach wiekowych, otrzymali pamiątkowe statuetki. W kategorii grupy młodszej tyuł najlepszego zawodnika otrzymał Mateusz Karpiak (SP Ocice), najlepszym bramkarzem okazał się Kacper Paluszczyszyn (SP Kraśnik Dolny), zaś tytuł najlepszego strzelca uzyskał Gracjan Ziembikiewicz (SP Kruszyn).

W starszej grupie wiekowej najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Pędlowski (SP Ocice), najlepszym bramkarzem była Klaudia Babiarz (SP Bożejowice), natomiast na miano najlepszego strzelca zapracował Mateusz Różnicki (SP Ocice). W klasyfikacji zespołowej, w grupie młodszej, bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie, która uplasowala się tuż przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Kraśniku Dolnym i przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Ocicach. W kategorii starszej z ogromną przewagą wygrała drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach, zaraz za nią na podium zameldował się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraśniku Dolnym, zaś po brąz sięgnęli zawodnicy z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Trzebieniu.

Podczas turnieju rozegrano 30 meczów i zdobyto 186 goli. Świetną zabawę, przy słonecznej pogodzie, zakończyła wspólna sesja zdjęciowa. Na kolejną odsłonę Gali Piłkarskiej zapraszamy do Ocic już za rok!

Dariusz Wojtowicz/ii