Straż: zamknięta droga i ewakuacja mieszkańców w Kruszynie

Straż: zamknięta droga i ewakuacja mieszkańców w Kruszynie
fot. Kuba Trwa akcja straży pożarnej. Droga nr 94 w obu kierunkach jest zamknięta.
istotne.pl

Nieznana substancja chemiczna ulatnia się z busa w miejscowości Kruszyn. Bus jest zaparkowany nieopodal Gospody Kruszyna. Trwa akcja strażaków. Droga nr 94 jest zamknięta w obu kierunkach. Ewakuowano gości gospody i mieszkańców pobliskich domów.

Aktualizacja 2016-09-17 – 20:15

Na miejscu jest grupa chemiczna ze straży pożarnej w Legnicy, która sprawdza ulatniającą się substancję. Na szczęście nikt nie został ranny. Wiadomo, że substancja ulatnia się z busa, który miał jechać do Szczecina.

Aktualizacja 2016-09-17 – 21:40

Straż pożarna i policja informują mieszkańców Bolesławca i Kruszyna, że poza obszarem prowadzenia akcji nie ma zagrożenia. Służby czekają na Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Wrocławia, która prawdopodobnie potwierdzi, że ulatniająca się substancja to kwas siarkowy.

Aktualizacja 2016-09-17 – 22:40

Jak informuje TVN24: do pobliskiej szkoły ewakuowano w sumie około 100 osób. Substancja ulatnia się z beczki przewożonej przez dostawczego busa. Substancja z beczki miała być przewieziona do utylizacji. W trakcie transportu beczka rozszczelniła się. Po zetnięciu się substancji z wodą zaczął tworzyć się dym.

Aktualizacja 2016-09-18 – 10:20

Akcja jeszcze się nie skończyła. Strażacy czekają na samochód-kontener, który zabierze beczkę z niebezpieczną substancją.

Akcja straży pożarnej może potrwać jeszcze przez kilka godzin.

Zamknięta droga i ewakuacja mieszkańców w KruszynieZamknięta droga i ewakuacja mieszkańców w Kruszyniefot. Kuba
Zamknięta droga i ewakuacja mieszkańców w KruszynieZamknięta droga i ewakuacja mieszkańców w Kruszyniefot. Kuba