Ryszard Kawka, Michał Bojanowski i Zbigniew Mitera poza PSL. Powiatowa koalicja na razie niezagrożona

Ryszard Kawka, Michał Bojanowski i Zbigniew Mitera poza PSL. Powiatowa koalicja na razie niezagrożona
fot. GA W czasie wrześniowej sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego Karol Stasik, szef tego gremium, poinformował, że powstał nowy klub radnych.

Ryszard Kawka, Michał Bojanowski i Zbigniew Mitera odeszli z klubu PSL i założyli własny – radnych niezależnych. Powiatem Bolesławieckim rządziła dotychczas koalicja Platforma Samorządowa–PSL–SLD. Starosta Dariusz Kwaśniewski jest z Platformy, wicestarosta Marian Haniszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, a etatowy członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki – z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Teraz będzie nieco inaczej.

– Nasza trójka stwierdziła, że nie do końca mamy zaufanie do wicestarosty i odeszliśmy z klubu PSL – mówi „ii” R. Kawka, szef nowo utworzonego klubu radnych. Tym samym klub ludowców w Radzie Powiatu przestał istnieć. (Zostały w nim tylko dwie radne: Ewa Sondaj i Ewa Suchecka, a żeby można było tworzyć klub, potrzeba minimum trzech radnych). – Na razie jesteśmy w koalicji – podkreśla przewodniczący klubu radnych niezależnych. Czy zatem nowy koalicyjny klub będzie chciał zmienić wicestarostę? – Tego nie wiem, na razie pracujemy razem – dodał Ryszard Kawka.

Marian HaniszewskiMarian Haniszewskifot. GA

Przypomnijmy: na początku września informowaliśmy, że powiatowy klub radnych PSL-u uszczuplił się o jedną osobą – nieetatowego członka Zarządu Powiatu Zbigniewa Miterę. Radny odszedł, bo w czasie jednego z posiedzeń Zarządu miał go obrazić wicestarosta Marian Haniszewski. W rozmowie z „ii” Z. Mitera wyjaśniał, że zapytał o to, czy w Kierżnie (gmina Nowogrodziec) zostaną zamontowane bariery energochłonne. W odpowiedzi miał usłyszeć od wicestarosty, żeby „nie podskakiwał”.

Zbigniew Mitera odszedł z powiatowego klubu radnych PSL, ale nadal jest członkiem Zarządu Powiatu, Ryszard Kawka – szefem Komisji Rewizyjnej, a Michał Bojanowski – wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.

Do tematu z całą pewnością wrócimy.