Rusza serial kryminalny TVP i UMWD „Komisja morderstw”. Miejsce akcji: Dolny Śląsk

Paweł Małaszyński
fot. Ja Fryta/Wikimedia Commons Dwunastoodcinkowy serial „Komisja morderstw” – z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej – opowiada historię grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych.
istotne.pl 0 umwd, tvp, serial, zamek kliczków, komisja morderstw

Reklama

W październiku ub.r. informowaliśmy, że ruszyły zdjęcia do nowego serialu kryminalnego TVP2 i UMWD „Komisja morderstw”, wspólnej produkcji Telewizji Polskiej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Akcja 12-odcinkowego serialu rozgrywać się będzie na Dolnym Śląsku. „Komisja...” opowiada historię grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych. Pierwszy odcinek już we wtorek 30 sierpnia na antenie TVP1. Początek o 21:25.

Nierozwikłane sprawy sprzed lat rozwiązywać będą: inspektor Alicja Grześkowiak (Małgorzata Buczkowska), podinspektor Maciej Stasiński (Krzysztof Pieczyński), aspirant Dominik Hertz (Marcel Sabat). Towarzyszyć im będzie szalenie inteligentny i czarujący doktor Adam Frejncz (Paweł Małaszyński).

„Komisja morderstw” to kolejny, po „Głębokiej Wodzie”, serial, którego akcja rozgrywa się na Dolnym Śląsku. Zobaczymy w nim tajemnicze wnętrza i piękne dolnośląskie plenery – zdjęcia kręcone będą m.in. we Wrocławiu, na zamkach w Kliczkowie i Książu, terenach poradzieckich w Krzywej, w Legnicy, Ząbkowicach, w Karkonoszach, Górach Sowich, na Stawach Milickich, na Górze Ślęży, w Hucie Szkła Julia oraz w „złotym kompleksie” RISE w okolicach Wałbrzycha.

Będziecie oglądać?

UMWD/ii

Reklama