Bolesławieckie wojsko obchodziło swoje święto

Bolesławieckie wojsko obchodziło swoje święto
fot. B.org 23 Śląska Brygada Artylerii obchodziła święto Wojska Polskiego. Po uroczystej zbiórce żołnierzy i wręczeniu odznaczeń rozpoczął się festyn "Bądźmy Razem".
istotne.pl wojsko

We czwartek Minister Obrony Narodowej Jerzy Szmadziński wręczył bolesławieckim żołnierzom odznaczenia za zasługi dla obronności kraju. Dowódca 23 Śląskiej Brygady Artylerii Stanisław Butlak otrzymał z rąk ministra nominację na stopień generała. "Odebrałem to jako dowód uznania, dowód wyróżnienia nie tylko mnie, ale dla całej brygady" powiedział Stanisław Butlak. Podczas marcowej inspekcji pracę brygady oceniono na stopień dobry.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Organizatorzy festynu, który odbył się zaraz po wręczeniu odznaczeń, przygotowali wiele atrakcji. Na scenie odbywały się występy harcerzy z bolesławieckiego Hufca im. Szarych Szeregów. Można było obejrzeć walki rycerzy oraz dworskie tańce w wykonaniu grupy rycerskiej Syrokomla.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Na wszystkich czekały kulinarne specjały wojskowej kuchni, w tym tradycyjna grochówka. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw i konkursów z nagrodami. Dużą popularnością cieszyły się konne przejażdżki oraz strzelanie z łuku do celu. W czasie trwania festynu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Wojsko w naszym mieście". Festyn zakończył się ogniskiem i zabawą taneczną.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Festyn "Bądźmy Razem" został zorganizowany przez Bolesławieckie Koło Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa. Uczestniczyli w nim żołnierze wraz ze swoimi rodzinami, pracownicy cywilni jednostki oraz zaproszeni goście.

Zobacz także

Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa