Zapisz dziecko na ferie z BOK-MCC

Zapisz dziecko na ferie z BOK-MCC
fot. BOK-MCC Są wolne miejsca na warsztaty ze sztuki performatywnej „Czy to sztuka?” i tańca orientalnego w budynku BOK-MCC oraz filmowe, fotograficzne, teatralne i wokalne w CIK Orzeł.
istotne.pl ferie, cik orzeł, bok - mcc
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Oferta BOK-MCC na czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na większość proponowanych bezpłatnych zajęć nie ma już miejsc, ale oferta jest tak bogata, że wszyscy zainteresowani powinni coś dla siebie znaleźć.

  • W budynku BOK-MCC przy pl. Piłsudskiego odbędą się interesujące warsztaty dla młodzieży ze sztuki performatywnej „Czy to sztuka?” poprowadzi je Martyna Woźnica, pochodząca z Bolesławca absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artystka przybliży uczestnikom problematykę performencu, odpowie na pytanie czym jest i co odróżnia go od happeningu czy spektaklu teatralnego. Jest to jedna z pierwszych prób wprowadzenia tego rodzaju sztuki na grunt bolesławieckiego życia kulturalnego. Zainteresowani staną się nie tylko artystami, ale także przedmiotem sztuki, który wejdzie w interakcję z otoczeniem w przestrzeni publicznej. Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 19 lat, która chce kreatywnie spędzić wolny czas w nietuzinkowy sposób. Zajęcia w dniach 29 i 30 stycznia w godzinach 10:00-13:00.
  • Dziewczyny w wieku 13-17 lat zachęcamy do udziału w warsztatach pełnego gracji tańca orientalnego prowadzonych przez Alicję Kowal w dniach 20 i 27 stycznia o 13:00.

W CIK Orzeł” przy ul. Chopina 17 zapraszamy jeszcze na zajęcia do pracowni filmowej, fotograficznej, teatralnej i wokalnej. Młodzież od 12 lat na zajęciach „No to CIK! Się kreci” prowadzonych przez Michała Szweda pozna zasady tworzenia filmu i jego post-produkcji. Warsztaty w dniach: 20, 23, 27 i 30 stycznia w godzinach 16.00-18.00.
Miłośnicy „szklanego oka” spotykać się będą na zajęciach fotograficznych prowadzonych przez Urszulę Frąszczak-Matyjewicz i Michała Piaskowskiego w dniach 20-22, 25 i 29 stycznia.

  • Dzieci od 9 lat oraz młodzież, a nawet dorośli poznają tajniki sztuki teatralnej na zajęciach prowadzonych przez Urszulę Frąszczak-Matyjewicz w drugim tygodniu ferii w dniach 26-28 stycznia w godzinach 12.00-16.00.
  • Wszyscy, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności wokalne na warsztatach prowadzonych przez Agatę Pińczuk-Burdzy poznają najpiękniejsze bajkowe i musicalowe piosenki. Zajęcia w dwóch grupach: dla dzieci w wieku 8 -12 lat oraz młodzieży od 14 lat odbywają się w dniach 19-23 stycznia oraz 26-28 stycznia.

Na wszystkie warsztaty zapisy w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej BOK-MCC, tel. 75 645 32 90.

Nabyte podczas ferii zimowych umiejętności uczestnicy zajęć w CIK ”Orzeł” zaprezentują szerszej publiczności 30 stycznia o 18:00 w CIK Orzeł. Wstęp wolny. Zapraszamy.