Znamy najlepszych tenisistów stołowych w gminie

Znamy najlepszych tenisistów stołowych w gminie
fot. GOKiS Bolesławiec W sobotę 7 marca w sali sportowej ZSP w Trzebieniu rozegrano Mistrzostwa Gminy Bolesławiec w Tenisie Stołowym. W zawodach udział wzięło 23 pingpongistów, którzy rywalizowali w 6 kategoriach.
istotne.pl zawody, tenis stołowy, gokis bolesławiec

W rozgrywkach uczniów szkół podstawowych w kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Emilia Turaczyk ze Starej Olesznej. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Miszko, a trzecie – Wiktoria Pisarska (obie z Trzebienia). W rywalizacji chłopców tytuł mistrzowski wywalczył Kacper Deka z Trzebienia, który okazał się lepszy od Wiktora Wydmucha (również z Trzebienia) oraz Wiktora Tomanika (Parkoszów).

W kategorii gimnazjalistów, w której wspólnie rywalizowali chłopcy oraz dziewczęta, pierwsze miejsce zajął Andrzej Bojarski. Drugie miejsce przypadło Emilii Radwańskiej, natomiast trzecie Jarosławowi Hutnikowi (cała trójka z Trzebienia).

Najliczniej obsadzoną kategorią turnieju była grupa seniorska, w której rywalizowali uczniowie szkół średnich oraz osoby dorosłe. Ze względu na dużą rozpiętość wiekową rozgrywki najstarszych zawodników podzielono na trzy podkategorie: seniorek, seniorów oraz seniorów plus.

W rywalizacji młodszej grupy seniorów pierwsze miejsce zajął Kamil Nebesny z Trzebienia. Tuż za nim w końcowej klasyfikacji uplasowali się Ernest Wiżgała z Nowej oraz Łukasz Nebesny (Trzebień).

Wśród seniorek najlepszą zawodniczką okazała się Anna Latosińska z Trzebienia, która w bezpośrednim trzysetowym pojedynku pokonała Anitę Karpiak z Nowej. W kategorii senior plus zaś z kompletem punktów zwyciężyła Ewa Parzygnat z Trzebienia. Kolejne miejsca zajęli Mirosław Wiżgała (Nowa) oraz Andrzej Pisarski (Trzebień).

Organizatorem mistrzostw był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie. GOKiS dziękuje Ewie Parzygnat, nauczycielce WF-u, za pomoc w organizacji rozgrywek.

GOKiS Bolesławiec/ii