Oxpress i SP nr 4 najlepsze w sztafetach pływackich

Oxpress i SP nr 4 najlepsze w sztafetach pływackich
fot. PCEiKK Bolesławiec W mistrzostwach powiatu w sztafetach pływackich zwyciężyły ekipy dziewcząt z Oxpressu i chłopców z SP nr 4.
istotne.pl zawody, pływanie, pceikk bolesławiec

W Osiecznicy rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Sztafetach Pływackich. Zespoły liczyły po 8 osób i każda z nich miała do przepłynięcia 25 m. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z Oxpressu (w składzie: Nina Maksymowicz, Wiktoria Bleichert, Hanna Sas, Jadwiga Węglicka, Julita Jośko, Amelia Szostak, Izabela Kalenik, Aleksandra Michalewicz).

Na drugiej pozycji uplasowały się zawodniczki z bolesławieckiej SP nr 4 (Ewelina Grudzień, Justyna Grudzień, Maja Oleś, Nina Fedorków, Julia Bartoch, Ada Burdzy, Weronika Wawrzkiewicz i Pola Burczyk). Trzecią lokatę zajęły pływaczki z Osiecznicy.

W kategorii chłopców najlepsza okazała się ekipa z SP nr 4 (Michał Berdzik, Maciej Kozik, Jan Reguła, Błażej Piotrowski, Bartosz Graczyk, Michał Szkirpan, Jakub Koceluch i Aleksander Sienkiewicz).

Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Oxpressu (Radosław Kędzia, Kacper Gzubicki, James Pratt, Rafał Karoński, Ivan Suschanka, Mikołaj Szymański, Hubert Parzyński i Aleksander Chlastawa). Na trzeciej pozycji uplasowali się pływacy z Osiecznicy.

Organizatorem mistrzostw było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

PCEiKK Bolesławiec/ii