Stacja dializ i poradnia nefrologiczna w Bolesławcu

Stacja dializ i poradnia nefrologiczna w Bolesławcu
fot. Krzysztof Gwizdała Pacjenci, którzy korzystają z konsultacji lub leczenia w innych miastach, mogą otrzymać te same świadczenia w poradni przy ul. Jeleniogórskiej.
istotne.pl

W Bolesławcu stacja powstała w 2009 roku. Wcześniej funkcjonowały oddziały w Lubaniu i Zgorzelcu. Od maja 2013 roku działa w naszym mieście również poradnia nefrologiczna.

– Zabiegi są standardowo wykonywane 3 razy w tygodniu po 3-4 godziny. Część lekarzy POZ wciąż nie wie o naszej poradni i stacji. Dla pacjentów jazda do ościennych miast może być problemem. Dlatego zachęcamy do zgłaszania się do nas w Bolesławcu – mówi doktor Piotr Trela.

– W populacji ludzi starszych powyżej 70 lat nawet 30% ma upośledzoną funkcję nerek, z czego 5% kwalifikuje się do uruchomienia dializoterapii. Starzenie się społeczeństwa i stosowanie wielu leków, w tym przeciwbólowych, powoduje, że coraz więcej ludzi potrzebuje pomocy – wyjaśnia doktor Trela.

Poradnia i stacja dializ funkcjonują w budynku szpitala powiatowego przy ul. Jeleniogórskiej w Bolesławcu. Stacja działa 6 dni w tygodniu.

Doktor Piotr TrelaDoktor Piotr Trelafot. Krzysztof Gwizdała
Sztuczna nerkaSztuczna nerkafot. Krzysztof Gwizdała