Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

Posiedzenie
fot. UM Legnica Pod przewodnictwem starosty legnickiej Janiny Mazur i prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego odbyło się w siedzibie starostwa posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego.
istotne.pl 0 komisja, bezpieczeństwo, miasto legnica

Reklama

Komisja podczas posiedzenia przyjęła opnie dotyczące budżetów starostwa i gminy w zakresie bezpieczeństwa i porządku. Przyjęto także plan pracy na bieżący rok.

Po wyborach samorządowych zmienił się skład komisji w porównaniu z poprzednią kadencją. Obecnie zasiada w niej 10 osób.

  • przewodniczący: Janina Mazur i Tadeusz Krzakowski
  • członkowie: Robert Wierzbicki (radny powiatowy), Sławomir Masojć (radny miejski), Adam Konieczny (komendant miejski PSP Legnica), Andrzej Szozda (psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Legnicy), Bernard Dawicki (dyrektor Niepublicznego Ośrodka Terapii Uzależnień w Legnicy), Marcin Wysocki (zastępca komendanta miejskiego policji w Legnicy), Henryk Szewczuk (naczelnik wydziału – sztab policji KMP w Legnicy), Mariusz Kluczyński (prokurator Prokuratury Rejonowej w Legnicy).

Do zadań komisji należy m.in. ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie miasta i powiatu, opiniowanie pracy policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek organizacyjnych wykonujących na terenie miasta i powiatu zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Komisja przygotowuje projekty powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa.

UM Legnica/ii

Reklama