Przychodnia POZ w Karpaczu już działa

Przychodnia w Karpaczu
fot. www.karpacz.pl Po 14 miesiącach od rozpoczęcia budowy Centrum Medyczne Karpacz uroczyście otworzyło nową Przychodnię POZ w Karpaczu.
istotne.pl 0 zdrowie, inwestycja, karpacz, miasto jelenia góra

Reklama

Inwestycja wyniosła 3 mln złotych. Na parterze budynku znalazły się 3 gabinety lekarskie, 2 gabinety zabiegowe, gabinet EKG, gabinet położnej oraz przestrzenna recepcja. Na tej samej kondygnacji rozpocznie także działalność apteka należąca do sieci „Twoja Apteka”. Na pierwszym piętrze budynku będą się mieścić poradnie specjalistyczne, realizujące świadczenia zarówno na NFZ, jak i komercyjnie, natomiast drugie piętro będzie przeznaczone do celów zdrowotno-rehabilitacyjnych.

Projekt architektoniczny autorstwa Jarosława Hnatyka nawiązuje do bryły poprzedniego budynku przychodni. Inwestor zadbał o to, aby w nowoczesnych wnętrzach znalazły się nawiązania do historii samego obiektu, a także Karpacza. Stąd na ścianach holu przychodni, w zachowanych ramach okiennych ze starego budynku, zawieszono reprodukcje widokówek dawnego Karpacza z bogatej kolekcji państwa Marioli i Mieczysława Pajdzików.

W czasie otwarcia obiektu prezeska Centrum Medycznego Karpacz Marzena Burnos-Gąszczyk oraz wiceprezes prof. Tadeusz Latoś przytoczyli ciekawe historie dotyczące kształtowania się pierwszego ośrodka zdrowia w Karpaczu. Burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski wyraził zadowolenie z faktu, że mieszkańcy Karpacza oraz turyści wymagający pomocy medycznej będą mogli korzystać ze świadczeń medycznych w nowoczesnej przychodni.

Przychodnia oficjalnie rozpoczęła działalność w poniedziałek, 27 października.

www.karpacz.pl/ii

Reklama